• 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Aston Villa FC - Burnley FC 0-0. Liga angielska - 13. kolejka Premier League

17 grudnia na Villa Park w Birminghamie odbyło się spotkanie 13. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Aston Villa i Burnley FC. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

13. kolejka Anglia - Premier League
2020-12-17 19:00 | Stadion: Villa Park | Arbiter: Craig Pawson
Aston Villa FC
Burnley FC
0
0

Drużyna Burnley FC (”The Clarets”) przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 72 mecze zespół Burnley FC wygrał 28 razy i zanotował 26 porażek oraz 18 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Robbiemu Brademu z Burnley FC. Była to 32. minuta pojedynku.

W 65. minucie Jay Rodriguez został zmieniony przez Ashleya Barnesa. W 80. minucie w jedenastce Aston Villa (”The Villans”) doszło do zmiany. Keinan Davis wszedł za Bertranda Traorégo.

A trener Burnley FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matěja Vydrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Chris Wood. Na sześć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Olliemu Watkinsowi z zespołu gospodarzy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Burnley FC doszło do zmiany. Erik Pieters wszedł za Robbiego Bradego.

Robbie Brady32′ 90′
80′ Bertrand Isidore Traoré
Christopher Grant Wood82′
84′ Ollie Watkins
Ashley Luke Barnes65′
80′ Keinan Davis
Matěj Vydra82′

Zespół Aston Villa miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast drużyna ”The Clarets” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.