Reklama

Reklama

Arsenal zarabia dzięki sukcesom sprzedanych piłkarzy

Arsenal Londyn zarabia dodatkowo dzięki sprytnie redagowanym umowom transferowym piłkarzy opuszczających klub. Zdobycie przez Barcelonę mistrzostwa Hiszpanii, w składzie z Ceskiem Fabregasem, oznacza, że na konto "Kanonierów" trafią dwa miliony funtów.

Fabregas trafił do "Barcy" z Arsenalu dwa lata temu za 35 mln funtów. W umowie między klubami pojawił się też zapis, że po pierwszym tytule mistrza kraju, do jakiego przyczyni się ten piłkarz, hiszpański klub dopłaci dwa miliony funtów.

To nie jedyny bonus, na jaki klub z Londynu może liczyć w tych dniach. Podobną klauzulę wprowadzono do umowy transferowej Jaya Simpsona, który w 2010 przeszedł z Arsenalu do Hull City. W tym wypadku jednak ekipa z Emirates Stadium zabezpieczyła się na wypadek powrotu "Tygrysów" do ekstraklasy, co w tym sezonie stało się faktem.

Bramkarzami Arsenalu są Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański. Obecnie ta drużyna zajmuje czwarte miejsce w tabeli Premier League i jest blisko zapewnienia sobie miejsca w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy