Arsenal - Newcastle United 3-0 w 19. kolejce Premier League
W meczu 19. kolejki Premier League Arsenal pokonał na własnym stadionie ekipę Newcastle United 3-0. Bohaterem spotkania został Pierre-Emerick Aubameyang, który strzelił dwa gole.
"Kanonierzy" powinni objąć prowadzenie już w 15. minucie, gdy Bukayo Saka oddał strzał z ostrego kąta. Anglik przegrał wprawdzie pojedynek z bramkarzem, lecz Pierre-Emerick Aubameyang zdołał błyskawicznie dobić jego uderzenie. Tym razem nie błysnął jednak skutecznością i zamiast posłać piłkę do siatki, trafił w słupek, choć miał przed sobą pustą bramkę.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Tuż na początku drugiej odsłony mocny strzał z pola karnego oddał Alexandre Lacazette, ale Karl Darlow ponownie nie dał się pokonać.
Po chwili 30-latek musiał już wyciągać piłkę z siatki. W 50. minucie Arsenal wyprowadził skuteczną kontrę, którą pewnie zakończył po długim rajdzie Aubameyang.
Nieco ponad 10 minut później było już 2-0. Emile Smith Rowe popisał się kapitalną akcją indywidualną, po czym wyłożył piłkę wprost przed nogi Saki, a ten dopełnił formalności.
W 77. minucie rywala dobił Aubameyang, kompletując dublet.
Dzięki wygranej Arsenal awansował na 10. miejsce w tabeli. "Kanonierzy" tracą 10 punktów do liderującego Manchesteru United. Newcastle okupuje 15. lokatę.
2021-01-18 21:00 | Stadion: Emirates Stadium | Arbiter: David Coote
2021-01-18 21:00 | Stadion: Emirates Stadium | Arbiter: David Coote

Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.