• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Arsenal Londyn obronił fotel lidera Premier League

Mocny finisz meczu z Cardiff City pozwolił piłkarzom Arsenalu Londyn zachować fotel lidera Premier League. Na kilka godzin z pierwszego miejsca "Kanonierów" zepchnął Manchester City.

Ekipa z Manchesteru rozpoczęła 20. kolejkę Premier League od wyjazdowego zwycięstwa nad Swansea 3-2 (1-1). Bramki dla gości zdobyli Fernandinho, Yaya Toure i Aleksandar Kolarov. Dla Swansea dwukrotnie trafił Wilfried Bony.

"The Citizens" zdobyli komplet punktów i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Teraz piłka należała do Arsenalu. W Londynie zanosiło się na niespodziankę. "Kanonierzy" do 88. minuty remisowali bezbramkowo z walczącym o utrzymanie Cardiff.

Wreszcie na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Davida Marshalla pokonał rezerwowy Nicklas Bendtner, a chwilę później w jego ślady poszedł Theo Walcott. Dzięki wygranej Arsenal wrócił na pozycję lidera. Cały mecz w bramce londyńczyków rozegrał Wojciech Szczęsny.

Najwyższe zwycięstwo z zespołów z czołówki tabeli zanotowali piłkarze Chelsea Londyn. "The Blues" wygrali na wyjeździe z Southampton 3-0 po bramkach Fernando Torresa, Williana i Oscara.

Kolejne zwycięstwo zapisał w swoim dorobku także Liverpool. "The Reds" pokonali Hull City 2-0 dzięki trafieniom Daniela Aggera i Luisa Suareza. Szczególnie gol tego drugiego zasługuje na słowa uznania. Urugwajczyk huknął nie do obrony z rzutu wolnego z około 25 metrów.

Na zakończenie kolejki Manchester United przegrał na Old Trafford z Tottenhamem 1-2. Dowiedz się więcej o tym spotkaniu!