• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Arsenal Londyn - Newcastle United 3-0 (0-0). Liga angielska - 19. kolejka Premier League

18 stycznia na Emirates Stadium w Londynie odbył się mecz 19. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Arsenal FC i Newcastle Utd. Starcie zakończyło się zwycięstwem Arsenal FC 3-0.

B. Saka 60'

Drużyna Newcastle Utd (”Sroki”) przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 160 spotkań zespół Arsenal FC (”Kanonierzy”) wygrał 67 razy i zanotował 59 porażek oraz 34 remisy.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Thomas Partey.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Arsenal FC, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie wynik na 2-0 podwyższył Bukayo Saka. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Emile Smith.

W 67. minucie za Thomasa Parteya wszedł Mohamed Elneny. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”Sroki” doszło do zmiany. Jacob Murphy wszedł za Andy'ego Carrolla.

W 77. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenal FC. Bramka padła po podaniu Cédrica Soaresa.

W 78. minucie Matthew Longstaff został zmieniony przez Jeffreya Hendricka, a za Miguela Almiróna wszedł na boisko Elliott Anderson, co miało wzmocnić zespół ”Sroki”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pierre'a-Emericka Aubameyanga na Williana oraz Emile'a Smitha na Martinellego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jamal Lewis
67′ Thomas Teye Partey
Miguel Ángel Almirón Rejala87′
 60′ Bukayo Saka
Jonjo Shelvey
 50′, 77′ 79′ Pierre-Emerick Aubameyang
Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Granit Xhaka
Matthew Longstaff78′
81′ Emile Smith Rowe
DeAndre Yedlin
67′ Mohamed Naser Elsayed Elneny
Elliott Anderson87′
Joseph Willock
Isaac Hayden
81′ Gabriel Teodoro Martinelli Silva
Jeffrey Hendrick78′
Edward Nketiah
Sean Longstaff
Nicolas Pépé
Jacob Murphy69′
79′ . Willian
Matt Ritchie

Jedenastka Arsenal FC była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.