• 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Arsenal Londyn - Manchester City 0-1 w 25. kolejce Premier League

Arsenal Londyn uległ Manchesterowi City 0-1 w najciekawiej zapowiadającej się potyczce 25. kolejki Premier League. Jedyną bramkę spotkania już w 2. minucie zdobył głową Raheem Sterling. "Obywatele" umocnili się na czele tabeli i pewnie zmierzają po tytuł mistrza Anglii.

R. Sterling 2'

O losach spotkania rozstrzygnął już pierwszy atak "The Citizens" zakończony strzałem. Z prawego skrzydła miękko w pole karne dośrodkował Riyad Mahrez, a tam skutecznym strzałem głową z pięciu metrów popisał się Raheem Sterling. Mimo asysty dwóch stoperów zdołał oddać uderzenie, po którym piłka wpadł w górny róg bramki strzeżonej przez Bernda Leno.

26-latek poczyna sobie w tym roku znakomicie. W ośmiu ostatnich meczach ligowych wpisał się na listę strzelców pięciokrotnie.

Tym samym podopieczni Josepa Guardioli passę zwycięskich meczów przedłużyli do 18, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Po raz ostatni pozwolili się pokonać równo trzy miesiące temu - 21 listopada 2020 roku. W lidze ulegli wówczas Tottenhamowi 0-2.

"Obywatele" umocnili się na pozycji lidera. Mają w tej chwili 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli Leicester City.

Jeśli nie stracą przodownictwa, sięgną po piąty tytuł mistrzowski na przestrzeni ostatniej dekady. Poprzednio bezkonkurencyjni okazywali się w latch 2012, 2014, 2018 i 2019. W poprzednim sezonie ich supremację przerwał Liverpool FC.

. Ederson
87′ Héctor Bellerín
Joao Cancelo64′
82′ Rob Holding
John Stones
Pablo Marí Villar
Ruben Santos
Kieran Tierney
Ołeksandr Zinczenko
86′ Mohamed Naser Elsayed Elneny
Kevin De Bruyne63′
73′ Nicolas Pépé
Ilkay Guendogan
Bukayo Saka
. Fernandinho
53′ Granit Xhaka
Riyad Mahrez
73′ Martin Ødegaard
Aymeric Laporte
82′ . David Luiz
Benjamin Mendy
Gabriel dos Santos Magalhães
Kyle Walker
86′ Daniel Ceballos Fernández
Philip Foden
73′ Emile Smith Rowe
Rodrigo Hernández Cascante
73′ Alexandre Lacazette