• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Arsenal Londyn - Manchester City 0-1 (0-1). Liga angielska - 25. kolejka Premier League

21 lutego na Emirates Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 25. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Arsenal FC i Manchesteru City. Mecz zakończył się zwycięstwem Manchesteru City 1-0.

R. Sterling 2'

Drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 171 pojedynków jedenastka Arsenal FC (”Kanonierzy”) wygrała 83 razy i zanotowała 46 porażek oraz 42 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Raheem Sterling dla zespołu Manchesteru City. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Riyad Mahrez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Obywateli”.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bernarda Silvę z ”Obywateli”, a w 53. minucie Granita Xhakę z drużyny przeciwnej. W 63. minucie za Kevina De Bruynego wszedł Gabriel Jesus.

W 64. minucie kartką został ukarany João Cancelo, zawodnik gości. Trener Arsenal FC postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Martina Ødegaarda i na pole gry wprowadził napastnika Alexandre'a Lacazette'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie osiem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Bellerín z drużyny gospodarzy.

. Ederson
87′ Héctor Bellerín
Joao Cancelo64′
82′ Rob Holding
John Stones
Pablo Marí Villar
Ruben Santos
Kieran Tierney
Ołeksandr Zinczenko
86′ Mohamed Naser Elsayed Elneny
Kevin De Bruyne63′
73′ Nicolas Pépé
Ilkay Guendogan
Bukayo Saka
. Fernandinho
53′ Granit Xhaka
Riyad Mahrez
73′ Martin Ødegaard
Aymeric Laporte
82′ . David Luiz
Benjamin Mendy
Gabriel dos Santos Magalhães
Kyle Walker
86′ Daniel Ceballos Fernández
Philip Foden
73′ Emile Smith Rowe
Rodrigo Hernández Cascante
73′ Alexandre Lacazette
Sergio Aguero
Gabriel Teodoro Martinelli Silva
Gabriel Jesus63′
. Willian
Ferran Torres García

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Arsenal FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.