Arsenal Londyn - Leicester City Football Club 4-2 (2-0). Liga - 2. kolejka

W starciu 2. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Arsenal FC zwyciężyła z Leicester City 4-2 (2-0). Mecz na Emirates Stadium w Londynie obejrzało 60 033 widzów.

W  starciu 2. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Arsenal FC zwyciężyła  z Leicester City  4-2 (2-0). Mecz na Emirates Stadium w Londynie obejrzało 60 033 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Leicester City wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż 11 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Wesleyowi Fofanie z Leicester City. Była to 16. minuta starcia.

Tymczasem piłkarze Arsenal FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Jesus. W zdobyciu bramki pomógł Granit Xhaka.

Drużyna Leicester City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Arsenal FC, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie Gabriel Jesus po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Arsenal FC William Saliba.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arsenal FC w 55. minucie spotkania, gdy Granit Xhaka zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Gabriel Jesus.

W 63. minucie Youri Tielemans został zmieniony przez Dennisa Praeta.

James Maddison wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leicester City, strzelając kolejnego gola w 74. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Kelechi Iheanacho.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Arsenal FC doszło do zmiany. Takehiro Tomiyasu wszedł za Bena White'a.

Piłkarze Arsenal FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik na 4-2 podwyższył Gabriel Martinelli.

W 90. minucie kartką został ukarany Takehiro Tomiyasu, zawodnik Arsenal FC. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Zespół Arsenal FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Arsenal FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Leicester City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.