• 5 .West Ham United FC (58 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (57 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (55 pkt.)

Arsenal Londyn - Fulham Londyn 1-1 (0-0). Liga angielska - 32. kolejka Premier League

18 kwietnia na Emirates Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 32. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Arsenal FC i Fulham FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

J. Maja 59'

Zespół Fulham FC (”The Cottagers”) przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 53 razy. Drużyna Arsenal FC (”Kanonierzy”) wygrała aż 36 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko siedem.

Od pierwszych minut drużyna Arsenal FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Fulham FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Joachim Andersen z drużyny gości.

Tymczasem ”The Cottagers” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 59. minucie z karnego bramkę zdobył Josh Maja.

Po godzinie gry kartkę dostał Bobby De Cordova-Reid, piłkarz gości. W 68. minucie Mohamed Elneny zastąpił Thomasa Parteya. W następstwie utraty bramki trener ”Kanonierów” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Bellerína i na pole gry wprowadził napastnika Nicolasa Pépégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespoły zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 69. minucie Ademola Lookman został zmieniony przez Harrisona Reeda, co miało wzmocnić drużynę ”The Cottagers”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandre'a Lacazette'a na Edwarda Nketiaha. A kibice ”The Cottagers” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rubena Loftusa-Cheeka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Josh Maja. W 84. minucie w drużynie ”The Cottagers” doszło do zmiany. Joe Bryan wszedł za Ivana Cavaleirę.

W samej końcówce meczu arbiter pokazał kartkę Alphonse'owi Areoli z Fulham FC.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej siódmej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Edward Nketiah.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Alphonse Areola89′
68′ Héctor Bellerín
Antonee Robinson
68′ Mohamed Naser Elsayed Elneny
Josh Maja  59′ (k.) 77′
70′ Alexandre Lacazette
Denis Odoi
68′ Thomas Teye Partey
Tim Ream
Reiss Nelson
Ruben Loftus-Cheek77′
70′  90′ Edward Nketiah
Josh Onomah
68′ Nicolas Pépé
Harrison Reed69′
. Willian
Aleksandar Mitrović

Przewaga zespołu Arsenal FC w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał ”Kanonierów” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.