• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Arsenal Londyn - Everton Football Club 0-1 (0-0). Liga angielska - 33. kolejka Premier League

W starciu 33. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 23 kwietnia, jedenastka Arsenal FC przegrała z Everton FC 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Emirates Stadium w Londynie.

B. Leno 76' (samob.)

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Everton FC (”The Toffees”) zajmował ósme, natomiast jedenastka Arsenal FC (”Kanonierzy”) - dziewiąte miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 199 meczów zespół Arsenal FC wygrał 98 razy i zanotował 58 porażek oraz 43 remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Thomas Partey z Arsenal FC. Była to 38. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Everton FC: Allanowi w 55. i Masonowi Holgate'owi w 62. minucie. W 66. minucie André Gomes został zmieniony przez Fabiana Delpha.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Fabiana Delpha, piłkarza ”The Toffees”. W 74. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Martin Odegaard, Martinelli, a na ich miejsce weszli Nicolas Pépé, Edward Nketiah.

W 76. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Arsenal FC Bernd Leno. Po chwili trener Arsenal FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Willian, a murawę opuścił Calum Chambers.

W 86. minucie w zespole Everton FC doszło do zmiany. Tom Davies wszedł za Jamesa Rodrigueza. Chwilę później trener ”The Toffees” postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Richarlisona wszedł Yerry Mina, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

Everton
76′ (samob.) Bernd Leno
Jordan Pickford
83′ Calum Chambers
Lucas Digne
38′ Thomas Partey
Marques Loureiro Allan55′
Bukayo Saka
Richarlison de Andrade89′
74′ Nicolas Pépé
Gylfi Thor Sigurdsson
Daniel Ceballos Fernández
Andre Gomes66′
Emile Smith Rowe
James Rodriguez86′
74′ Edward Nketiah
Nathan Paul Broadhead
74′ Martin Odegaard
Tom Davies86′
74′ Gabriel Teodoro Martinelli Silva
Fabian Delph66′ 68′
Reiss Nelson
Alexander Chuka Iwobi
83′ . Willian
Joshua Christian Kojo King

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Arsenal FC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.