• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Arsenal Londyn - Everton FC 1-1

Arsenal Londyn zremisował z Evertonem 1-1 w meczu 15. kolejki Premier League. "Kanonierzy" zachowali pozycję lidera angielskiej ekstraklasy.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Po bezbramkowej pierwszej połowie, druga część meczu naprawdę mogła się podobać.

W 80. minucie Mesut Oezil dał prowadzenie "Kanonierom" z bliska pakując piłkę do siatki.

Zanosiło się na zwycięstwo faworytów, ale w 84. minucie wyrównał Gerard Deulofeu. 19-latek pojawił się na murawie zaledwie pięć minut wcześniej! Kopnął bardzo mocno w niesygnalizowany sposób tuż sprzed jednego z rywali i kompletnie zaskoczył Wojciecha Szczęsnego.

Arsenal do końca walczył o zwycięskiego gola, jednak bezskutecznie. W doliczonym czasie gry Giroud popisał się fantastycznym strzałem z daleka, po którym piłka trafiła w... spojenie słupka z poprzeczką

Arsenal Londyn - Everton FC 1-1 (0-0)