• 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (20 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Brighton & Hove Albion FC (18 pkt.)

Arsenal Londyn - Crystal Palace FC 2-2 (1-0). Liga angielska - 8. kolejka Premier League

18 października na Emirates Stadium w Londynie odbył się mecz 8. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Arsenal FC i Crystal Palace. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Pojedynek obejrzało 59 475 widzów.

8. kolejka Anglia - Premier League
2021-10-18 21:00 | Stadion: Emirates Stadium | Widzów: 59475 | Arbiter: Mike Dean
O. Édouard 73'

Drużyna Crystal Palace (”Orły”) przed meczem zajmowała 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka Arsenal FC (”Kanonierzy”) wygrała aż 25 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Arsenal FC otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bukaya Sakę z Arsenal FC, a w 43. minucie Jamesa McArthura z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Kanonierów”.

Na drugą połowę jedenastka ”Kanonierów” wyszła w zmienionym składzie, za Bukaya Sakę wszedł Albert-Mboyo Sambi.

”Orły” w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Benteke. Przy zdobyciu bramki pomógł Jordan Ayew.

W 67. minucie Martin Odegaard został zastąpiony przez Alexandre'a Lacazette'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crystal Palace w 73. minucie spotkania, gdy Odsonne Édouard zdobył drugą bramkę. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Michael Olise.

W następstwie utraty bramki trener Arsenal FC postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Thomasa Parteya i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela Martinellego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Crystal Palace doszło do zmiany. James Tomkins wszedł za Odsonne'a Édouarda.

Jedenastka Arsenal FC otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej piątej minucie starcia wynik ustalił Alexandre Lacazette.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Jordan Ayew71′
67′ Martin Odegaard
Odsonne Édouard  73′ 82′
42′ 46′ Bukayo Saka
James McArthur43′
81′ Thomas Partey
Conor Gallagher
 8′ Pierre-Emerick Emiliano François Aubameyang
Cheikhou Kouyaté67′
46′ Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Michael Olise71′
67′  90′ Alexandre Lacazette
Jeffrey Schlupp
81′ Gabriel Teodoro Martinelli Silva
Jean-Philippe Mateta

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.