• 5 .Everton (32 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (29 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (26 pkt.)

Arsenal Londyn - Crystal Palace FC 0-0. Liga angielska - 18. kolejka Premier League

W starciu 18. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 14 stycznia, drużyna Arsenal FC zremisowała z Crystal Palace 0-0. Mecz odbył się na Emirates Stadium w Londynie.

18. kolejka Anglia - Premier League
2021-01-14 21:00 | Stadion: Emirates Stadium | Arbiter: Andre Marriner
Arsenal Londyn
Crystal Palace FC
0
0

Zespół Crystal Palace (”Orły”) przed meczem zajmował 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań jedenastka Arsenal FC (”Kanonierzy”) wygrała 24 razy i zanotowała cztery porażki oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Arsenal FC próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jamesowi Tomkinsowi z drużyny gości. Była to 42. minuta starcia.

Trener Arsenal FC postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Ainsleya Maitland-Niles'a i na pole gry wprowadził napastnika Nicolasa Pépégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 67. minucie arbiter ukarał kartką Davida Luiza, piłkarza Arsenal FC.

W 69. minucie Dani Ceballos zastąpił Thomasa Parteya. Niedługo później trener Crystal Palace postanowił wzmocnić linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Christiana Benteke'a. Na boisko wszedł Jordan Ayew, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Alexandre Lacazette został zmieniony przez Edwarda Nketiaha, co miało wzmocnić drużynę Arsenal FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Milivojevicia na Jamesa McCarthy'ego.

James Tomkins42′
67′ . David Luiz
Cheikhou Kouyaté
65′ Ainsley Maitland-Niles
Tyrick Mitchell
69′ Daniel Ceballos Fernández
Christian Benteke81′
81′ Alexandre Lacazette
Scott Dann
69′ Thomas Teye Partey
Patrick van Aanholt
Joseph Willock
James McCarthy89′
81′ Edward Nketiah
Jairo Riedewald
65′ Nicolas Pépé
Jordan Ayew81′
. Willian
Michy Batshuayi

Przewaga jedenastki Arsenal FC w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna ”Kanonierów” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.