• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Arsenal Londyn - Aston Villa 0-3 w 8. kolejce Premier League

W meczu 8. kolejki Premier League Aston Villa pokonała Arsenal 3-0. Bohaterem meczu został Ollie Watkins, który zdobył dwie bramki.

O. Watkins 72',75'

Aston Villa mogła świetnie wejść w mecz. Już w 46. sekundzie do siatki trafił bowiem John McGinn. Sędzia jednak nie uznał gola. Po wideoweryfikacji dopatrzył się pozycji spalonej Rossa Barkleya. Jego udział w akcji był znikomy, nawet nie dotknął piłki, ale arbiter uznał, że absorbował uwagę bramkarza i cały czas mieliśmy wynik bezbramkowy.

Aston Villa i tak wyszła na prowadzenie. W 25. minucie w walce o piłkę z Trezeguetem, do własnej bramki trafił Bukayo Saka.

W końcówce pierwszej połowy Arsenal miał kilka dobrych sytuacji. Najbliżej strzelenia gola był w 41. minucie Alexandre Lacazette. Francuz uderzał głową, ale posłał piłkę nad bramką.

Do przerwy prowadzili więc goście i już na początku drugiej części mogli podwyższyć wynik. Strzał Trezegueta obronił jednak Bernd Leno.

W 70. minucie niemiecki bramkarz był jednak bezradny. W 70. minucie długą piłkę w pole karne zagrał Douglas Luiz. W "szesnastce" z woleja mocno piłkę wstrzelił Barkley, a z bliska głową trafił Ollie Watkins.

Chwilę później Anglik zdobył kolejną bramkę. Jack Grealish przebiegł prawie całe boisko, przepchał Hectora Bellerina i zagrał prostopadle do Watkinsa, który pewnie wykończył akcję.

Aston Villa pewnie dowiozła zwycięstwo do końca. Dzięki wygranej ma 15 punktów i awansowała na szóste miejsce. Z kolei Arsenal do tej pory zgromadził o trzy "oczka" mniej i jest 11.

Matt Targett
46′ Thomas Teye Partey
Douglas Luiz Soares de Paulo
Mohamed Naser Elsayed Elneny
Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet88′
25′ (samob.) Bukayo Saka
Jack Grealish
65′ . Willian
John McGinn
65′ Alexandre Lacazette
Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah
46′ Daniel Ceballos Fernández