• 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Arsenal – Leeds United 1-0 w 1/32 finału Pucharu Anglii

Mateusz Klich i jego Leeds United byli bliscy sprawienia niespodzianki, ale ostatecznie ulegli Arsenalowi 0-1 w meczu 1/32 finału Pucharu Anglii i odpali z rozgrywek.

W pierwszej połowie nie widać było różnicy poziomu rozgrywkowego między drużynami. To Leeds grało zdecydowanie odważniej i kilkukrotnie potrafiło stworzyć sobie okazje do zdobycia bramki. Dwukrotnie w niezłej sytuacji był choćby Egzijan Alioski, ale brakowało mu precyzji w wykończeniu.

"Kanonierzy" obudzili się dopiero po przerwie i szybko zagrozili rywalowi uderzeniem z rzutu wolnego. Alexandre Lacazette uderzył widowiskowo, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

Londyńczycy objęli prowadzenie w 55. minucie, ale trzeba przyznać, że przy bramce Reissa Nelsona uśmiechnęło się do nich szczęście. Najpierw obrońca Leeds niefortunnie przeciął tor lotu piłki, w taki sposób, że ta trafiła do Nelsona, a później bramkarz odbił jeszcze strzał gracza Arsenalu, ale piłka i tak wpadła do bramki.

Mateusz Klich rozegrał całe spotkanie w barwach Leeds i zaprezentował się z dobrej strony. Był aktywny, starał się przyspieszać grę i nie bał się wchodzić w kontakt z graczami Arsenalu. Polak został za to ukarany żółtą kartką w 66. minucie.

Mecz był prowadzony w ostrym angielskim stylu i sędzia dwukrotnie korzystał z systemu VAR, by sprawdzić, czy nie powinien ukarać któregoś z zawodników czerwoną kartką, ale ostatecznie obie drużyny zakończyły spotkanie w komplecie.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-06 20:56 | Stadion: Emirates Stadium | Widzów: 58403 | Arbiter: A. Taylor
Gaetano Berardi
71′ Sead Kolaszinać
Barry Douglas
Sokratis Papastathopoulos
Robbie Gotts60′
Mattéo Guendouzi Olié
Ben White
77′ Mesut Oezil
Jack Harrison
Granit Xhaka
Mateusz Klich66′
90′ Nicolas Pépé
Kalvin Phillips
Alexandre Lacazette
Patrick Bamford
 55′ 67′ Reiss Nelson
Liam Cooper
90′ Bukayo Saka
Stuart Dallas60′ 85′
77′ Joseph Willock
Leif Davis
Tyreece Romayo John-Jules
Jordan Stevens78′
67′ Gabriel Teodoro Martinelli Silva