• 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (29 pkt.)

Arsenal FC - Crystal Palace 0-0 w meczu 18. kolejce Premier League

Bezbramkowym remisem zakończyło się londyńskie starcie Arsenalu FC z Crystal Palace w meczu 18. kolejki Premier League.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Forma Arsenalu jest daleka od idealnej i dziś kibice "Kanonierów" kolejny raz mieli okazję się o tym przekonać. Choć trudno przypuszczać, by mimo ostatnich wygranych zdążyli o niej zapomnieć.

W pierwszej połowie to Crystal Palace było znacznie bliżej objęcia prowadzenia. Pod koniec pierwszej połowy goście mocno przycisnęli i najpierw James Tomkins po dośrodkowaniu strzałem głową obił poprzeczkę.

Niemal w kolejnej akcji tylko doskonała parada Bernda Leno uratowała Arsenal po mocnym uderzeniu Christiana Benteke. Niemiecki bramkarz poradził sobie jeszcze z dobitką strzału.

Po przerwie Arsenal poprawił swoją grę w defensywie, częściej utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0.

Drużyna Artety zajmuje dopiero 11. miejsce w Premier League. Crystal Palace ma do "Kanonierów" punkt straty.