• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Arsenal FC - Brighton&Hove FC 2-0 (0-0). Liga angielska - 38. kolejka Premier League

W starciu 38. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 23 maja, drużyna Arsenal FC wygrała z Brighton&Hove FC 2-0 (0-0). Mecz na Emirates Stadium w Londynie obejrzało 10 000 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Michała Karbownika, Jakuba Modera z Brighton&Hove FC.

38. kolejka Anglia - Premier League
2021-05-23 17:00 | Stadion: Emirates Stadium | Widzów: 10000 | Arbiter: Jonathan Moss
Arsenal Londyn
Brighton & Hove Albion FC
2
0
N. Pépé 49',60'

Zespół Brighton&Hove FC przed meczem zajmował 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów jedenastka Brighton&Hove FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Brighton&Hove FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adama Lallanę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alireza Jahan. Na drugą połowę zespół Brighton&Hove FC wyszedł w zmienionym składzie, za Leandra Trossarda wszedł Aaron Connolly.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Nicolas Pépé. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Calum Chambers.

Drużyna Brighton&Hove FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie Nicolas Pépé ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola asystował Martin Odegaard.

W 66. minucie Alexis Mac zastąpił Stevena Alzatego. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Arsenal FC doszło do zmiany. Bukayo Saka wszedł za Emile'a Smitha. Chwilę później trener Arsenal FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Alexandre Lacazette, a murawę opuścił Pierre-Emerick Aubameyang.

W 86. minucie w jedenastce ”Kanonierów” doszło do zmiany. Martinelli wszedł za Martina Odegaarda. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Pascal Groß
 49′, 60′ Nicolas Pépé
Jakub Piotr Moder
74′ Emile Smith Rowe
Yves Bissouma
Granit Xhaka
Alireza Jahan Bachsch46′
86′ Martin Odegaard
Alexis Mac Allister66′
79′ Pierre-Emerick Aubameyang
Adam Lallana46′
74′ Bukayo Saka
Steven Alzate66′
79′ Alexandre Lacazette
Aaron Anthony Connolly46′
86′ Gabriel Teodoro Martinelli Silva