• 5 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Arsenal - Chelsea 3-1 w 15. kolejce Premier League. Przełamanie "Kanonierów", pierwsza wygrana od listopada

Arsenal Londyn pokonał Chelsea FC 3-1 (2-0) w ramach 15. kolejki Premier League. Dla ekipy trenera Mikela Artety to pierwsze ligowe zwycięstwo od listopada.

Tylko dwie porażki w ostatnich 17 ligowych starciach z Arsenalem zaliczyła Chelsea, obie na stadionie Emirates (0-3 w 2016 roku i 0-2 w 2019). Ta statystyka napawała pewnością siebie, z którą podopieczni Franka Lamparda rozpoczęli to spotkanie.

Z biegiem czasu tego przekonania i wiary w końcowy sukces zaczęło jednak brakować. Arsenal był dobrze dysponowany, od początku aktywny był między innymi Martinelli. W pierwszym kwadransie to jednak "The Blues" byli bliżej wyjścia na prowadzenie.

W 13. minucie Mason Mount uderzył kąśliwie z rzutu wolnego, a piłka otarła się o słupek. Mimo to gola strzelili "Kanonierzy". Kieran Tierney oszukał Reece’a Jamesa, a potem był przez niego zahaczany i wywrócił się w polu karnym. "Jedenastkę" na bramkę na 1-0 pewnie zamienił Alexandre Lacazette.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Gol uskrzydlił podopiecznych Mikela Artety i jeszcze przed przerwą powiększyli oni swoją przewagę. W 44. minucie faulowany był Bukayo Saka, a rzut wolny w fantastyczny sposób wykorzystał Granit Xhaka, było 2-0.

Po przerwie Chelsea była jeszcze bardziej bezradna. Nic nie dały zmiany robione przez Franka Lamparda. Z boiska zszedł między innymi Timo Werner, dla którego był to 10. z rzędu mecz bez zdobytej bramki. Świetnie nadal szło za to Arsenalowi.

W 56. minucie Saka w nietypowy sposób podciął piłkę. Jego zamiary pozostają tajemnicą, ale faktem jest że futbolówką wpadła do bramki przelatując nad bezradnym bramkarzem i odbijając się od słupka. Arsenal grał koncertowo niemal do samego końca i przerwał serię meczów bez zwycięstwa w lidze, która sięgała aż do 1 listopada.

W końcówce Chelsea dodała emocji rywalizacji, bo na 1-3 trafił Tammy Abraham. Ekwilibrystycznie schodząc w dół i uderzając klatką piersiową strzelił napastnik Chelsea, i choć na początku odgwizdano spalonego, to później dzięki weryfikacji wideo ustalono, że go nie było.

Chwilę wcześniej Arsenal uderzył w poprzeczkę, a chwilę później "The Blues" mogli być jeszcze bliżej wyrównania. Rzut karny po faulu wykonywał Jorginho, ale bohaterem został broniący Bernd Leno, który wyczuł zamiary strzelca i zapewnił swojemu zespołowi spokojniejszy przebieg ostatnich minut.

Kurt Happy Zouma
16′ Pablo Marí Villar
Thiago Silva73′
82′ Kieran Tierney
Ben Chilwell
Mohamed Naser Elsayed Elneny
Mateo Kovaczić46′
 56′ Bukayo Saka
Mason Mount
71′ Gabriel Teodoro Martinelli Silva
N'Golo Kanté74′
 44′ Granit Xhaka
Christian Mate Pulisic
65′ Emile Smith Rowe
Tamy Abraham  85′
 35′ (k.) 90′ Alexandre Lacazette
Timo Werner46′
Rúnar Alex Rúnarsson
Kepa Arrizabalaga Revuelta
Alves Soares Cedric
Cesar Azpilicueta
90′ Shkodran Mustafi
Emerson Palmieri dos Santos
Daniel Ceballos Fernández
Antonio Ruediger
Ainsley Maitland-Niles
Billy Gilmour
65′ Joseph Willock
Kai Lukas Havertz74′
Pierre-Emerick Emiliano François Aubameyang
Luiz Frello Jorginho46′ 90′ (k.)
Edward Nketiah
Olivier Giroud
71′ Nicolas Pépé

Arsenal FC - Chelsea FC 3-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Alexandre Lacazette (35 - karny), 2-0 Granit Xhaka (44), 3-0 Bukayo Saka (56), 3-1 Tammy Abraham (87)