Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (19 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (18 pkt.)
  • 3 .Manchester City (17 pkt.)
  • 4 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Antonio Conte: Premier League nie pomaga klubom z Ligi Mistrzów

Do wygrywania spotkań potrzebne są umiejętności, dobra forma, odrobina szczęście oraz korzystny terminarz - taki wniosek można wysnuć po wypowiedzi menedżera Chelsea Antonia Contego, który narzeka na współpracę z Premier League. Włoch zaznacza, że nie wypowiada się tylko w imieniu Chelsea, ale wszystkich klubów grających w Premier League.

"The Blues" w środę zmierzą się na wyjeździe z Karabachem. Powrót z Azerbejdżanu zajmie drużynie z Londynu kilka godzin, po czym po zaledwie 72 godzinach Chelsea zmierzy się w meczu ligowym z Liverpoolem. Zgodnie z terminarzem spotkanie powinno odbyć się w sobotę, ale Chelsea czyniło starania, aby zostało przełożone na niedzielne popołudnie.

Zgody na zmianę terminu nie wyrazili przedstawiciele Premier League, co nie przypadło do gustu włoskiemu menedżerowi. - Liga musi zrozumieć, że czasem należy coś zmienić. Od kilku sezonów żaden angielski zespół nic nie osiągnął w Lidze Mistrzów, choć predyspozycje ku temu istniały. Osoby przygotowujące terminarz powinny zwrócić szczególną uwagę, na kluby grające w europejskich pucharach. My staramy się wykonywać swoją robotę, jak najlepiej potrafimy, dlatego dobrze by było, aby inni wychodzili z podobnego założenia. Przydałoby się trochę respektu ze strony federacji i nie mówię tego w imieniu klubu, który prowadzę, ale wszystkich uczestników Ligi Mistrzów - powiedział 48-letni menedżer.

Reklama

Karabach zajmuje ostatnie miejsce w grupie C, ale dwa ostatnie mecze w europejskich pucharach zremisował. Pomimo tego Conte nie wyklucza zmian w wyjściowym składzie, także pod kątem ligowego starcia z "The Reds".

AW

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy C Ligi Mistrzów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje