• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Anglia: Manchester City pewnie rozbił Huddersfield Town

Ten mecz nie mógł zakończyć się inaczej. Czerwona latarnia Premier League, Huddersfield Town, przegrała w niedzielę na swoim boisku z mistrzami Anglii z Manchesteru City 0-3 (0-1). The Citizens uparcie gonią Liverpool FC w walce o fotel lidera rozgrywek. Obecnie tracą do niego cztery "oczka".

Ścigający Liverpool FC na czele tabeli Premier League Manchester City gościł w niedzielę na Kirklees Stadium, czyli na boisku ostatniej drużyny w stawce. Teriery rozpaczliwie potrzebują punktów, by marzyć o pozostaniu w elicie, ale w starciu z mistrzem Anglii, który poraża siłą ognia i sposobem gry, niewielu dawało im szansę. Nie tylko na punkty, ale w ogóle na uniknięcie klęski.

The Citizens ruszyli do ataku od samego początku meczu, ale po kwadransie było 0-0. Goście winni zarobić po akcji Raheema Sterlinga rzut karny w 13. minucie, jednak sędzia Andre Marriner nie zdecydował się pokazać na "wapno", choć taki był jego obowiązek. Piłkarze z Manchesteru robili swoje, aż w 18. minucie Danilo nie przymierzył zza pola karnego, a głową do własnej bramki piłkę skierował Christopher Schindler. Bramkę zaliczono jednak Brazylijczykowi i mistrzowie Anglii pewnie szli po swoje.

Po zmianie stron ekipa Josepa Guardioli podkręciła tempo i rozstrzygnęła mecz. W 54. minucie Raheem Sterling zamknął strzałem głową kapitalną akcję i podanie Leroya Sane, a dwie minuty później Niemiec sam wpisał się na listę strzelców, a znakomicie podał mu Sergio Aguero. Do końca meczu faworyt nie forsował już tempa, a kilka razy groźnie atakowały Teriery. Nikt nie zdołał jednak pokonać Edersona, w efekcie Man City pewnie ograło rywala 3-0 na jego murawie.

Dzięki wygranej drugi w tabeli Premier League Manchester City traci do pierwszego Liverpool FC już tylko cztery punkty. Huddersfield jest dwudzieste, do miejsca poza strefą spadkową brakuje mu dziesięciu punktów.

Dowiedz się więcej na temat: Manchester City | Huddersfield Town FC | Premier League