Reklama

Reklama

Ancelotti: Mourinho zapłacił cenę za brak motywacji u piłkarzy

Carlo Ancelotti, który w przyszłym sezonie będzie trenerem Bayernu Monachium, odniósł się w wywiadzie dla angielskiego portalu Goal.com do zwolnienia Jose Mourinha. Włoch twierdzi, że w Chelsea zabrakło motywacji.

- Utrzymać motywację u piłkarzy, to najtrudniejsze zadanie trenera. W drużynie zawsze jest ktoś, kto radzi sobie dobrze i ktoś, komu idzie źle. Problemy trzeba rozwiązywać cały czas – powiedział w wywiadzie Włoch. 

Mourinho w zeszłym sezonie wywalczył z Chelsea mistrzostwo kraju, ale w tym roku jego zespół fatalnie rozpoczął rozgrywki ligowe. „The Blues” przegrali dziewięć z 16 pierwszych meczów. Po porażce z Leicester City w zeszłym tygodniu, Mourinho został zwolniony. Po meczu z „Lisami” Portugalczyk powiedział, że czuje się zdradzony przez swoich piłkarzy.

Reklama

Ancelotti z posady trenera Chelsea został zwolniony w 2011 roku, po tym, jak wywalczył z drużyną sezon wcześniej dwa tytuły.

- Kiedy wszystko się układa, jest ryzyko zbyt dużego rozluźnienia. Kiedy coś idzie nie tak, oczywiście dochodzi do tego spadek zaufania. Trener zawsze musi czuwać nad odpowiednim balansem w drużynie, podnosić zaufanie, kiedy rzeczy nie układają się najlepiej. Mourinho zapłacił cenę za brak motywacji wśród piłkarzy – twierdzi Ancelotti.

Włoch odniósł się także do swojej nowej posady w Bayernie Monachium. – Niczym się nie martwię. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł odkryć nowy kraj. Nauka niemieckiego? Właśnie ją zacząłem i już mogę powiedzieć, że nie jest łatwo – przyznał trener.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy