Reklama

Reklama

Alex Ferguson o Beckhamie: Myślał, że jest większy od trenera

W czwartek do księgarń trafi biografia Sir Aleksa Fergusona, który wiosną po ponad 26 latach pożegnał się z ławką trenerską Manchesteru United. Słynny Szkot ujawnia w książce m.in. kulisy rozstania z Davidem Beckhamem, a także wiele innych wątków ze swej przebogatej kariery trenerskiej.

"David był jedynym piłkarzem, jakiego trenowałem, który wybrał sławę, uczynił swoją misją bycie znanym poza boiskiem" - napisał o Beckhamie Ferguson. 

"Gdy piłkarz zaczyna myśleć, że jest większy od trenera, to moment, by opuścił zespół. A David w pewnym momencie zaczął tak myśleć" - ujawnia "Fergie".

Sir Alex wspomina także incydent z 2003 roku. W szatni po meczu "ruszyłem do Davida, po drodze kopnąłem buta, który uderzył go powyżej oka. Oczywiście skoczył do mnie, ale inni piłkarze go powstrzymali. 'Usiądź' - powiedziałem. Zawiodłeś swój zespół."

Reklama

O słynnym Portugalczyku Ferguson napisał, że to zawodnik, który dał z siebie najwięcej spośród wszystkich piłkarzy prowadzonych przez niego na Old Trafford. "Cristiano Ronaldo bił wszystkich na głowę" - stwierdził szkocki menedżer.

Ferguson zdradził też m.in., jak doprowadził do transferu Holendra Robina Van Persiego do Manchesteru. "Powiedziałem Wengerowi, że nie dam mu 25 milionów funtów, a co najwyżej 22 miliony".

Jak wyjaśnił szkocki trener, Arsenal zgodził się na 22,5 mln plus 1,5 mln za ewentualne wygranie Ligi Mistrzów z Holendrem w składzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL