Reklama

Reklama

Alex Ferguson najlepszym trenerem Premier League

Alex Ferguson, odchodzący na emeryturę po niemal 27 latach pracy z piłkarzami Manchesteru United, został wybrany najlepszym trenerem angielskiej ekstraklasy w sezonie 2012/13. Wyróżnienie przyznali mu inni szkoleniowcy. Szkot otrzymał je po raz czwarty.

Wcześniej Stowarzyszenie Ligowych Trenerów w Anglii (League Managers Association) doceniło 71-letniego Fergusona w 1999, 2008 i 2011 roku.

To drugie wyróżnienie Szkota za sezon 2012/13. Kilka dni wcześniej, po raz 11. w karierze, wybrano go bowiem najlepszym szkoleniowcem Premier League w plebiscycie organizowanym przez sponsora rozgrywek. Głosy oddawali zawodnicy i dziennikarze.

W sezonie 2012/13 Ferguson, który z United związał się 6 listopada 1986 roku, zdobył z tym zespołem 13. w karierze mistrzostwo Anglii (20. w historii klubu). Łącznie wywalczył z nim 38 trofeów. Na liście jego dokonań znajdują się też m.in. dwa triumfy w Lidze Mistrzów, jeden w Pucharze Zdobywców Pucharów, pięć w Pucharze Anglii i cztery w Pucharze Ligi.

Reklama

W niedzielę, w wyjazdowym meczu z West Bromwich Albion (5-5) poprowadził ekipę z Old Trafford po raz 1500. i ostatni. Pod jego wodzą odniosła ona 895 zwycięstw oraz zanotowała 338 remisów i 267 porażek.

Ferguson nie rozstaje się z Manchesterem United zupełnie. Po miesięcznym urlopie i operacji biodra obejmie stanowisko ambasadora oraz członka zarządu. Od nowego sezonu "Czerwone Diabły" będzie prowadził jego rodak, 50-letni David Moyes.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy