AFC Bournemouth - Aston Villa Football Club 2-0 (1-0). Liga - 1. kolejka

6 sierpnia na Vitality Stadium odbył się pojedynek 1. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Bournemouth i Aston Villa. Mecz zakończył się zwycięstwem Bournemouth 2-0.

6 sierpnia  na Vitality Stadium odbył się pojedynek  1. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Bournemouth  i Aston Villa. Mecz zakończył się zwycięstwem Bournemouth 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Bournemouth wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jefferson Lerma wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bournemouth, strzelając gola w trzeciej minucie spotkania.

Od 23. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Bournemouth oraz dwie drużynie przeciwnej. W 45. minucie za Jacoba Ramseya wszedł Emiliano Buendia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bournemouth.

W 66. minucie Danny Ings został zmieniony przez Olliego Watkinsa, co miało wzmocnić zespół Aston Villa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bena Pearsona na Lewisa Cooka. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Philipa Billinga, zawodnika Bournemouth.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bournemouth w 81. minucie spotkania, gdy Kieffer Moore zdobył drugą bramkę. Od 82 minuty boisko opuścili piłkarze Bournemouth: Marcus Tavernier, Dominic Solanke, na ich miejsce weszli: Ryan Christie, Junior Stanislas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Philippe'a Coutinha, Boubacara Kamary zajęli: Cameron Archer, Douglas Luiz.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Douglasowi Luizowi z Aston Villa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Wyjątkowa nieporadność napastników Aston Villa była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Bournemouth w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Drużyna Bournemouth w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Aston Villa wymieniła czterech graczy.