4. runda Pucharu Anglii: Chelsea Londyn - Stoke City FC 1-0

Piłkarze Chelsea Londyn pokonali Stoke City FC 1-0 w meczu 4. rundy Pucharu Anglii i awansowali do 1/8 finału.

Puchar Anglii - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Zespół Jose Mourinha (obchodził w niedzielę 51. urodziny) nie imponował w pierwszej fazie meczu. Dlatego portugalski szkoleniowiec odetchnął z ulgą, gdy w 27. minucie Oscar kapitalnym strzałem z rzutu wolnego zaskoczył bramkarza Stoke.

W 40. minucie znakomitej okazji do podwyższenia wyniku miał Lampard. Goście błyskawicznie odpowiedzieli i Stephen Ireland był bliski wyrównania, lecz pomylił się celując w krótki róg i piłka trafiła w boczną siatkę.

Wymianę ciosów mogli w końcówce pierwszej połowy mogli jednak wygrać "The Blues", lecz zabrakło im szczęścia (Oscar trafił w słupek, a Lampard spudłował).

Krótko po przerwie Andre Schuerrle trafił w spojenie słupka z poprzeczką bramki Stoke. Londyńczycy kontrolowali grę i zasłużenie awansowali.

Pierwsze niedzielne spotkanie pomiędzy Sheffield United a Fulham zakończyło się remisem 1-1 i zgodnie z zasadami rozgrywek o awansie zadecyduje dodatkowy mecz.