4. runda Pucharu Anglii - awans Evertonu i Chelsea

Nie było sensacji w niedzielnych meczach 4. rundy Pucharu Anglii. Awans w wyjazdowych spotkaniach wywalczyli piłkarze Evertonu i Chelsea Londyn. "The Blues" rozbili Milton Keynes Dons FC 5-1, a Everton wygrał z Carlisle United FC 3-0. Wieczorem rozlosowano pary 5. rundy. Hitem będzie starcie Chelsea z Manchesterem City.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Piłkarze Milton Keynes Dons stracili pierwszego gola w koszmarnych okolicznościach - Kyle John McFadzean fatalnie podawał do swojego bramkarza, piłkę przejął Diego Costa, odegrał na czystą pozycję do Oscara, a ten wślizgiem wbił ją do siatki.

Miejscowi fani fetowali wyrównującego gola w 21. minucie, gdy mocno strzelił Darren Potter, a piłka odbiła się od nóg Nemanji Maticia, nabrała zaskakującej rotacji i wpadła do bramki.

Trzy minuty później świetne prostopadłe podanie dostał Eden Hazard, pędził na bramkę rywali, ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

Skuteczny był za to Oscar, który jeszcze przed przerwą zdobył dwa gole. Imponujący był zwłaszcza ten na 3-1. Brazylijczyk zdecydował się na indywidualny rajd, uciekł dwóm obrońcom i strzelił z 16 metrów nie do obrony.

W 55. minucie przełamał się w końcu Eden Hazard! Wprawdzie zdobył gola z rzutu karnego, a nie z akcji, ale okoliczności nie mają znaczenia, gdy na zdobycie bramki czeka się 273 dni!

W 62. minucie było już 5-1 po golu Bertranda Traore, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej.

We wcześniej rozegranym meczu piłkarze "The Toffees" szybko pozbawili rywali nadziei na sprawienie sensacji. Już w 2. minucie objęli prowadzenie po golu Arouny Kone, a w 14. mieli dwubramkową zaliczkę. Wynik ustalił po przerwie Ross Barkley.

Puchar Anglii: wyniki, terminarz, strzelcy