• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

33. kolejka Premier League: Tottenham Londyn - Brighton&Hove FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 33. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 23 kwietnia, drużyna Tottenhamu Londyn zwyciężyła z Brighton&Hove FC 1-0 (0-0). Mecz na stadionie w Londynie obejrzało 56 251 widzów.

33. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-23 20:45 | Stadion: Tottenham Hotspur Stadium | Widzów: 56251 | Arbiter: C. Kavanagh
Tottenham Hotspur Londyn
Brighton & Hove Albion FC
1
0
C. Eriksen 88'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Brighton&Hove FC plącze się na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to drużyna Tottenhamu Londyn zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od pierwszych minut drużyna Tottenhamu Londyn zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Brighton&Hove FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Florin Andone z Brighton&Hove FC. Była to 35. minuta spotkania.

Dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Christian Eriksen. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dele Alli.

Dzięki wygranej "Koguty" przesunęły się na trzecie miejsce w tabeli Premier League. Brighton jest tuż nad strefą spadkową.

Martin Montoya
80′ Lucas Moura
Yves Bissouma86′
Dele Alli
Pascal Groß
 88′ 46′ Christian Eriksen
Dale Stephens
82′ Victor Wanyama
Alireza Jahan Bachsch73′
Fernando Llorente
Florin Andone35′ 64′
90′ Heung-min Son
Jürgen Locadia
Paulo Dino Gazzaniga
David Button
82′ Ben Davies
Leon Aderemi Balogun
90′ Juan Marcos Foyth
Solomon March73′
80′ Vincent Janssen