33. kolejka Premier League: Everton Football Club - Arsenal Londyn 1-0 (1-0)

7 kwietnia na Goodison Park w Liverpoolu odbył się mecz 33. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Everton FC i Arsenal FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Everton FC 1-0. Pojedynek obejrzało 39 400 widzów.

P. Jagielka 10'

Drużyna Arsenal FC (”Kanonierzy”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Mattéo Guendouzi, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Everton FC (”The Toffees”) w 10. minucie spotkania, gdy Phil Jagielka zdobył pierwszą bramkę. W 25. minucie kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos z jedenastki gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Everton FC.

Na drugą połowę drużyna Arsenal FC wyszła w zmienionym składzie, za Mohameda Elnenego wszedł Aaron Ramsey. Trener Arsenal FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Pierre-Emerick Aubameyang, a murawę opuścił Sead Kolaszinać.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia przyznał kartkę André Gomesowi z ”The Toffees”. W 74. minucie Mesut Oezil zastąpił Aleksa Iwobiego. A kibice ”The Toffees” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Theo Walcotta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Richarlison.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Kanonierzy: Shkodranowi Mustafiemu w 82. i Monreal w 86. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Ignacio Monreal86′
 10′ Phil Jagielka
Shkodran Mustafi82′
Kurt Happy Zouma
Sokratis Papastathopoulos25′
88′ Bernard
Mohamed Naser Elsayed Elneny46′
50′ Andre Gomes
Mattéo Guendouzi Olié6′
Idrissa Gana Gueye
Ainsley Maitland-Niles
90′ Gylfi Thor Sigurdsson
Henrich Mchitarjan
Dominic Calvert-Lewin
Mesut Oezil74′
79′ Richarlison de Andrade
Alexandre Lacazette
Maarten Stekelenburg
Petr Czech
Leighton Baines
Carl Jenkinson
90′ Tom Davies
Stephan Lichtsteiner
James McCarthy
Alex Iwobi74′
88′ Ademola Lookman
Aaron Ramsey46′
Cenk Tosun
Denis Suarez
79′ Theo Walcott
Pierre-Emerick Aubameyang46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Everton FC obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.