• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

17. kolejka Premier League - Stoke City - Chelsea Londyn 0-2

Chelsea Londyn pokonało Stoke City 2-0 i święta spędzi na pozycji lidera Premier League. Pod koniec meczu z urazem zszedł Eden Hazard.

Chelsea nie mogła sobie pozwolić na porażkę. W przypadku zwycięstwa Stoke, piłkarze Jose Mourinho spadliby z pierwszego miejsca w tabeli, a liderem zostałby Manchester City.

Londyńczycy szybko wyprowadzili cios. Już w 2. minucie Cesc Fabregas dośrodkował z rzutu rożnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył John Terry i z sześciu metrów trafił do siatki.

Chelsea przeważała i przed przerwą miała jeszcze jedną stuprocentową okazję. Po podaniu Fabregasa Diego Costa stanął oko w oko z bramkarzem rywali, ale napastnik nie trafił w bramkę.

W drugiej części meczu inicjatywę przejęło Stoke. Bardzo groźny strzał oddał rezerwowy Charlie Adam. W 72. minucie uderzył zza pola karnego, ale minimalnie chybił.

W 77. minucie to jednak Chelsea strzeliło gola. Po podaniu Edena Hazarda, Fabregas minął obrońcę i uderzył z dziesięciu metrów. Hiszpan nie trafił czysto w piłkę, ale wystarczyło to do pokonania Asmira Begovicia.

Pod koniec meczu boisku opuścił Eden Hazard, który zszedł z murawy z bólem Achillesa.

Stoke City - Chelsea Londyn 0-2 (0-1)

Bramki: Terry (2.), Fabregas (77.)