• 6 .Leicester City (12 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 8 .Manchester City (11 pkt.)

15. kolejka Premier League: Southampton FC - Manchester United 1-2

Manchester United pokonał na wyjeździe Southampton FC 2-1 w spotkaniu kończącym 15. kolejkę Premier League. "Czerwone Diabły" awansowały na trzecie miejsce w tabeli i tracą osiem punktów do prowadzącej Chelsea Londyn.

Pojedynek na St. Mary's Stadium był starciem dwóch holenderskich trenerów - Ronalda Koemana i Louisa van Galla. Lepszy okazał się ten drugi.

Goście objęli prowadzenie w 12. minucie. Jose Fonte, kapitan "Świętych", tak niefortunnie zagrywał w kierunku swojej bramki, że piłkę przejął Robin van Persie i z kilku metrów pokonał Frasera Forstera.

Zawodnicy Southampton od razu starali się odrobić straty. Udało im się to w 31. minucie. Strzał Duszana Tadicia z pola karnego dość szczęśliwie przeszedł między nogami Patricka McNaira, piłka trafiła do Graziana Pellego, a ten z bliska, mimo interwencji Davida de Gei, posłał ją do siatki.

Gospodarze przeważali, ale brakowało ich akcją skutecznego wykończenia, czym wykazali się piłkarze Manchesteru United.

W 71. minucie rzut wolny wykonywał Wayne Rooney. Napastnik "Czerwonych Diabłów" zagrał na drugi słupek, gdzie do piłki doszedł van Persie i sprytnym strzałem lewą nogą zdobył zwycięską bramkę.

Manchester United notuje tym samy serię pięciu kolejnych zwycięstw w Premier League, czego nie było od czasu odejścia z klubu sir Aleksa Fergusona.

Z kolei Southampton, który świetnie sobie radził w tym sezonie, ustępując pola tylko Chelsea, w meczach z trzema silnymi rywali, także Manchesterem United i Arsenalem Londyn, nie zdobył żadnego punktu i spadł na piąte miejsce w tabeli.

Southampton FC - Manchester United 1-2