• 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

15. kolejka Premier League: Newcastle - Chelsea 2-1, porażka Arsenalu

Chelsea Londyn doznała pierwszej porażki w sezonie w 24. meczu, licząc wszystkie rozgrywki. Liderzy Premier League przegrali na St. James' Park z Newcastle United 1-2, mimo że gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Arsenal przegrał na wyjeździe 2-3 ze Stoke City.

Przez pół godziny przewaga należała do Chelsea w meczu z Newcastle. "The Blues" utrzymywali się przy piłce, organizowali ataki, ale nie potrafili ich skutecznie zakończyć. Najbliżej był Willian, po którego strzale z linii pola karnego piłka przeszła tuż koło słupka.

Po półgodzinie do głosu doszły "Sroki". Gospodarze byli blisko objęcia prowadzenia w 31. minucie. Ayoze Perez znalazł wbiegającego w pole karne Jacka Colbacka, którego strzał w dobrym stylu obronił Thibaut Courtois.

Jeszcze przed przerwą swoich sił próbował Oscar, ale jego przewrotka była niecelna.

Newcastle w samej końcówce pierwszej połowy straciło bramkarza. Rob Elliot, który jest drugim golkiperem, doznał kontuzji i musiał zastąpić go trzeci Jak Alnwick.

To jednak nie on, a inny rezerwowy został bohaterem "Srok". W 57. minucie Sammy Ameobi dośrodkował z lewego skrzydła, Gary Cahill, próbując wybić, nie trafił dobrze w piłkę i ta przeleciała mu między nogami, prosto pod nogi Papissa Cisse, który z bliska wpakował ją do siatki.

Mourinho robił zmiany, wpuścił na plac Andre Schuerrlego, Filipe Luisa i Didiera Drogbę, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe.

Wreszcie w 78. minucie goście stanęli przed szansą, ale po strzale Edena Hazarda piłka trafiła w słupek.

Newcastle natomiast wyprowadziło zabójczą kontrę. Colback zagrał prostopadle do Moussy Sissoko, który wydawało się, że straci piłkę, bo ta zostawała za nim, ale zdążył w ostatniej chwili popchnąć ją do Cisse, a ten strzelił swojego drugiego gola.

"The Blues" rzucili się do ataku. W 81. minucie z boiska wyleciał Steven Taylor, obrońca "Srok", który sfaulował Schuerrlego (zobaczył drugą żółtą kartkę). Rzut wolny wykonywał Cesc Fabregas, dośrodkowując wprost na głowę Drogby, a Iworyjczyk posłał piłkę do siatki.

W ostatnich minutach Alnwick został wystawiony na ciężką próbę. Strzelali m.in. Diego Costa, Filipe Luis, ale rezerwowy bramkarz nie dał się pokonać, natomiast po "główce" Johna Terry'ego piłka przeszła obok słupka.

Newcastle United - Chelsea Londyn 2-1

Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym na ławce rezerwowych (wraca po kontuzji) dał się zaskoczyć na wyjeździe Stoke City.

Gospodarze już do przerwy prowadzili 3-0 po bramkach Petra Croucha, Bojana Krkicia i Jonathana Waltersa.

W 46. minucie na boisku w drużynie "Kanonierów" pojawił się Danny Welbeck i Arsenal ruszył do ataku.

Gdy w 68. minucie Santi Cazorla trafił z karnego, a po chwili kontaktową bramkę zdobył Aaron Ramsey, wydawało się, że goście będą w stanie przynajmniej wyrównać, ale ostatecznie im się to nie udało.

Stoke City - Arsenal 3-2

W wieczornym meczu Manchester City pokonał 1-0 Everton.

Bramkę zdobył w 24. minucie z rzutu karnego Yaya Toure.

Już w 7. minucie boisko musiał opuścić snajper gospodarzy Sergio Aguero, który doznał kontuzji.

Manchester City - Everton 1-0