Vitoria Guimaraes SC - SL Benfica Lizbona 1-3 (0-2). Liga portugalska - 7. kolejka Primeira Liga

25 września na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães odbyło się spotkanie 7. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Vitorii i Benficy Lizbona. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Benficy Lizbona 3-1. Na stadionie zasiadło 14 222 widzów.

7. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-09-25 19:00 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 14222 | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
João Mário 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Zespół Benficy Lizbona wygrał aż 38 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko osiem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Benficy Lizbona nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Roman Jaremczuk. Przy strzeleniu gola pomógł Jan Vertonghen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benficy Lizbona w 41. minucie spotkania, gdy Roman Jaremczuk strzelił drugiego gola.

W 66. minucie w jedenastce Benficy Lizbona doszło do zmiany. Pizzi wszedł za Romana Jaremczuka. W 70. minucie Ricardo Quaresma zastąpił Rochinhę.

W tej samej minucie trener Vitorii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego André Andrégo. Na boisko wszedł André Almeida, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trzeba było trochę poczekać, aby João Mário wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy Lizbona, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie meczu. Asystę zaliczył Rafa Silva. W 78. minucie gola pocieszenia strzelił z rzutu karnego Bruno Duarte.

W 81. minucie Tiago Silva został zmieniony przez Nicolasa Janviera, co miało wzmocnić zespół Vitorii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rafę Silvę na Évertona oraz Áleksa Grimalda na Gila Diasa. Jedyną kartkę w meczu dostał Nicolas Otamendi z Benficy Lizbona. Była to 83. minuta spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Valentino Lazaro
81′ Tiago Silva
Julian Weigl76′
70′ André Filipe Brás André
Alex Grimaldo87′
Alfa Semedo Esteves
Joao Mario  73′ 76′
70′ Ricardo Andrade Quaresma Bernardo
Silva Rafa87′
76′ Óscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Roman Jaremczuk  30′, 41′ 66′
76′ Marcus Edwards
Felipe Rodrigues da Silva
81′ Nicolas Janvier
Gil Bastião Dias87′
Tomás Romano Pereira Santos Händel
Gedson Carvalho Fernandes76′
70′ Domingos André Ribeiro Almeida
Soualiho Meité76′
76′ Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi66′
70′ Diogo Filipe Costa Rocha
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
76′  78′ (k.) Bruno Duarte da Silva
Éverton Sousa Soares87′

Arbiter nie ukarał zawodników Vitorii żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.