Vitoria Guimaraes SC - SL Benfica Lizbona 1-3 (0-0). Liga portugalska - 34. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 34. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 19 maja, zespół Vitorii przegrał z Benficą Lizbona 1-3 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães.

34. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-05-19 21:00 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
Éverton 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań jedenastka Benficy Lizbona wygrała 37 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 25. minucie Lucas Verissimo zastąpił Jana Vertonghena.

W 43. minucie kartką został ukarany Adel Taarabt, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Haris Seferović. To już dwudzieste pierwsze trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Darwin Núñez.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Jorge Fernandes z drużyny gospodarzy. Była to 53. minuta meczu.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Benficy Lizbona, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie Haris Seferović ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy bramce zaliczył Gabriel.

Chwilę później trener Benficy Lizbona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Éverton, a murawę opuścił Darwin Núñez. Éverton spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego siódma bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Pizzi, Chiquinho, a na ich miejsce weszli Adel Taarabt, Pedrinho. Chwilę później trener Vitorii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Rochinhę. Na boisko wszedł Bruno Duarte, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Vitorii szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie bramkę kontaktową zdobył Jorge Fernandes. Przy zdobyciu bramki pomagał Ricardo Quaresma.

Trzeba było trochę poczekać, aby Éverton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy Lizbona, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Álex Grimaldo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Lucas Verissimo da Silva25′
 63′ 53′ Jorge Filipe Oliveira Fernandes
Felipe Rodrigues da Silva
68′ Khalid Abdul Mumin Suleman
Nicolas Otamendi
77′ Manuel Silvio
Gilberto
68′ André Filipe Brás André
Gabriel Appelt Pires
61′ Diogo Filipe Costa Rocha
Nuno Albertino Varela Tavares74′
76′ Óscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Haris Seferović  48′, 58′
Jhonatan Luiz da Siqueira
Helton Brant Aleixo Leite
68′ André Fonseca Amaro
João Diogo Fonseca Ferreira
Hélder José Oliveira Sá
Alex Grimaldo74′
77′ Zié Mohamed Ouattara
Jan Vertonghen25′
Easah Zaheer Suliman
Francisco Leonel Lima Silva Machado59′
68′ Domingos André Ribeiro Almeida
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi59′
Alhassan Wakaso
Éverton Sousa Soares59′  90′
61′ Bruno Duarte da Silva
Julian Weigl
76′ Lyle Brent Foster