Vitoria Guimaraes SC - Rio Ave FC 1-3 (0-2). Liga portugalska - 19. kolejka Primeira Liga

13 lutego na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães odbyło się spotkanie 19. kolejki portugalskiej Primeira Liga pomiędzy drużynami Vitorii i Rio Ave. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rio Ave 3-1.

19. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-13 19:00 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
Gelson Dala 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 meczów jedenastka Vitorii wygrała 20 razy i zanotowała siedem porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Vitorii próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rio Ave w 23. minucie spotkania, gdy Carlos Mané strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Gelson Dala.

Niedługo później Rafael Camacho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rio Ave, strzelając kolejnego gola w 32. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Gelson Dala.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie arbiter ukarał kartką Ricarda Quaresmę, zawodnika Vitorii. Chwilę później trener Vitorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Marcus Edwards, a murawę opuścił André Almeida.

W tej samej minucie Rúben Lameiras zastąpił Brunona Duartego. W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Pedro Amaral, Tarantini, a na ich miejsce weszli Sávio, Francisco Geraldes.

W 70. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Ricardo Quaresma nie zmienił tym strzałem rezultatu meczu. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Rio Ave doszło do zmiany. Ronan wszedł za Gelsona Dalę.

Piłkarze Rio Ave szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Gelson Dala. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 75. minucie Rafael Camacho został zmieniony przez Gugę, a za Carlosa Manégo wszedł na boisko Anderson Cruz, co miało wzmocnić drużynę Rio Ave. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gideona Mensaha na Rochinhę. Między 84. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rio Ave i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto88′
84′ Jorge Filipe Oliveira Fernandes
Aderllan Leandro de Jesus Santos
Khalid Abdul Mumin Suleman
Nelson Monte
81′ Gideon Mensah
Sávio Antônio Alves66′
62′ Domingos André Ribeiro Almeida
Filipe Augusto Carvalho Souza
André Filipe Brás André
Carlos Manuel Cardoso Mané  23′ 79′
José Luis García Vayá
Rafael Euclides Soares Camacho  32′ 75′
 70′ 70′ (k.) 58′ Ricardo Andrade Quaresma Bernardo
Judilson Mamadu Pele
Óscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Francisco Oliveira Geraldes66′
62′ Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Ryotaro Meshino
81′ Diogo Filipe Costa Rocha
Diogo Emanuel Pinto Teixeira
62′ Bruno Duarte da Silva
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini66′
62′ Marcus Edwards
Anderson Emanuel Castelo Branco da Cruz79′
Noah Emmanuel Jean Holm
Ronan David Jerônimo74′

Przewaga zespołu Vitorii w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Rio Ave w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.