Vitoria Guimaraes SC - Moreirense FC 2-0 (2-0). Liga portugalska - 30. kolejka Primeira Liga

W starciu 30. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 30 kwietnia, drużyna Vitorii wygrała z Moreirense 2-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães.

30. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-30 18:00 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
Vitoria Guimaraes SC
Moreirense FC
2
0
André Amaro 26'
André Almeida 30'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Vitorii wygrała aż 12 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitorii w 26. minucie spotkania, gdy André Amaro zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Rochinha.

Drużyna Moreirense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 30. minucie wynik ustalił André Almeida. Ponownie asystę zaliczył Rochinha.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sílvia z Vitorii, a w 42. minucie Fábia Pacheca z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Moreirense wyszedł w zmienionym składzie, za Anthony'ego D'Alberto wszedł Walterson. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę André Amarowi, zawodnikowi Vitorii.

Trener Vitorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brunona Duartego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Óscar Estupiñán. W 58. minucie Rochinha został zmieniony przez Rúbena Lameirasa. W 65. minucie boisko opuścili zawodnicy Moreirense: Abdu Conté, Filipe Soares, a na ich miejsce weszli Afonso Figueiredo, Alex Soares.

Po chwili trener Moreirense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Gonçalo Franco, a murawę opuścił David Simão. W 76. minucie kartkę otrzymał Bruno Duarte z Vitorii. W drugiej połowie nie padły gole.

Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
40′ Manuel Silvio
Abdoulaye Ba
 26′ 53′ 90′ André Fonseca Amaro
Lazar Rosić
80′ André Filipe Brás André
Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo65′
 30′ 79′ Domingos André Ribeiro Almeida
Alexandre Miguel Barros Soares65′
58′ Óscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Clecildo Rafael Martins de Souza Ladislau
58′ Diogo Filipe Costa Rocha
Yan Matheus Santos Souza79′
Matouš Trmal
Miguel Aires Fernandes de Oliveira
90′ Khalid Abdul Mumin Suleman
Abdu Cadri Conté65′
Zié Mohamed Ouattara
Steven de Sousa Vitória
80′ Nicolas Janvier
Filipe Miguel Barros Soares65′
Miguel Mariz Luis
Ibrahima Camará
79′ Ricardo Andrade Quaresma Bernardo
Gonçalo Baptista Franco72′
58′ Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Jefferson Fernando Isídio
58′ 76′ Bruno Duarte da Silva
Walterson Silva46′
Marcus Edwards
André Luís Silva de Aguiar79′

Zespół Moreirense miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.