Vitoria Guimaraes SC - CS Marítimo Funchal 2-1 (0-0). Liga portugalska - 9. kolejka Primeira Liga

W spotkaniu 9. kolejki portugalskiej Primeira Liga, które rozegrane zostało 22 października, drużyna Vitorii zwyciężyła z CS Marítimo 2-1 (0-0). Mecz na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães obejrzało 10 458 widzów.

9. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-10-22 21:15 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 10458 | Arbiter: André Filipe Domingues Narciso
Cláudio Winck 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 starcia jedenastka Vitorii wygrała 23 razy i zanotowała 17 porażek oraz 12 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener CS Marítimo postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Stefana Beltramego i na pole gry wprowadził napastnika Rafika Guitane'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie za Edgara Costę wszedł Pedro Pelágio.

W 68. minucie kartkę dostał Cláudio Winck z CS Marítimo. Kibice Vitorii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brunona Duartego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić André André. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

W tym czasie to zawodnicy Vitorii otworzyli wynik. Na kwadrans przed zakończeniem meczu dającego prowadzenie gola dla piłkarzy Vitorii strzelił Óscar Estupiñán. Sytuację bramkową stworzył Rochinha.

Między 79. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Vitorii: Alfa Semedo, Óscar Estupiñán, na ich miejsce weszli: Tomás Händel, Nicolas Janvier. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Xadasa, Vítora Costy zajęli: Tim Söderström, Henrique. W 88. minucie sędzia ukarał kartką Toniego Borevkovicia, zawodnika gospodarzy.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W samej końcówce starcia na listę strzelców wpisał się Cláudio Winck. Przy zdobyciu bramki pomógł Léo Andrade.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Rochinha dał prowadzenie swojej drużynie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Cláudio Winck Neto  89′ 68′
88′ Toni Borevković
Zainadine Abdula Chavango Júnior
Khalid Abdul Mumin Suleman
Leonardo de Andrade Silva
Hélder José Oliveira Sá
Vítor Costa de Brito79′
67′ Tiago Silva
Bruno Alexandre Vieira Almeida79′
75′ André Filipe Brás André
Stefano Beltrame59′
83′ Alfa Semedo Esteves
Diogo Alexandre Almeida Mendes
67′ Ricardo Andrade Quaresma Bernardo
André Filipe Cunha Vidigal67′
 76′ 83′ Óscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Jorge Sáenz de Miera Colmeiro
83′ Nicolas Janvier
Tim Söderström79′
83′ Tomás Romano Pereira Santos Händel
Pedro Henrique Rocha Pelágio59′
67′ Domingos André Ribeiro Almeida
Iván Rossi
Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Rafik Guitane59′
67′  90′ Diogo Filipe Costa Rocha
Henrique Roberto Rafael79′
75′ Bruno Duarte da Silva
Ricardo Viana Filho67′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.