Vitoria Guimaraes SC - CD Tondela 1-2 (1-1). Liga portugalska - 25. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 25. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 4 kwietnia, zespół Vitorii przegrał z CD Tondela 1-2 (1-1). Mecz odbył się na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães.

25. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-04 18:30 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: Fábio Oliveira Melo
Vitoria Guimaraes SC
CD Tondela
1
2
Ó. Estupiñán 39'
Mario González 27',76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Vitorii wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze CD Tondela otworzyli wynik. W 27. minucie Mario González dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Filipe Ferreira.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, drużyna Vitorii doprowadziła do remisu. Gola strzelił Óscar Estupiñán. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Falaye Sacko.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę André Amarowi z zespołu gospodarzy. Po chwili trener Vitorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Ricardo Quaresma, a murawę opuścił Rochinha.

W tej samej minucie André Amaro został zmieniony przez Miguela Luísa. A trener CD Tondela wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Jaquitégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jaume Grau. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę CD Tondela przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie Mario González po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2. Bramka padła po podaniu Bebeta.

Od 78 minuty boisko opuścili piłkarze CD Tondela: Rafael Barbosa, Bebeto, Ricardo Alves, Jhon Murillo, na ich miejsce weszli: Pedro Augusto, Tiago Almeida, Telmo Arcanjo, Enzo Martínez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rúbena Lameirasa, André Almeidy zajęli: Marcus Edwards, Bruno Duarte. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorge Fernandesa z Vitorii, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania João Pedra z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Roberto de Jesus Machado86′
80′ Jorge Filipe Oliveira Fernandes
Yohan Tavares
52′ 58′ André Fonseca Amaro
Ricardo Miguel Martins Alves90′
Hélder José Oliveira Sá
Filipe Ferreira
78′ Domingos André Ribeiro Almeida
João Pedro Almeida Machado90′
André Filipe Brás André
Jhon Eduard Murillo Romaña90′
Mikel Ndubusi Agu
Jaume Grau Ciscar74′
78′ Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Roberto Olabe del Arco
 39′ Óscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Mario González Gutiérrez  27′, 76′
58′ Diogo Filipe Costa Rocha
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
58′ Miguel Mariz Luís
Tiago Melo Almeida86′
Alhassan Wakaso
Pedro Augusto Borges da Costa86′
58′ Ricardo Andrade Quaresma Bernardo
Telmo Emanuel Gomes Arcanjo90′
78′ Bruno Duarte da Silva
João Lamine Jaquité74′
78′ Marcus Edwards
Souleymane Anne
Noah Emmanuel Jean Holm
Tomislav Štrkalj

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Vitorii w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.