Vitoria Guimaraes SC - CD Santa Clara 1-0 (1-0). Liga portugalska - 27. kolejka Primeira Liga

W meczu 27. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 17 kwietnia, drużyna Vitorii wygrała z Santa Clara 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães.

27. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-04-17 16:30 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: Rui Manuel Gomes Costa
Vitoria Guimaraes SC
CD Santa Clara
1
0
Rochinha 17'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań drużyna Santa Clara wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Andersonowi Carvalhi z Santa Clara. Była to 13. minuta pojedynku.

Jedynego gola meczu strzelił Rochinha dla zespołu Vitorii. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vitorii.

Na drugą połowę zespół Santa Clara wyszedł w zmienionym składzie, za Andersona Carvalhę wszedł Costinha. Trener Vitorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł André Almeida, a murawę opuścił Rochinha.

W 73. minucie Allano został zastąpiony przez Cryzana. Kibice Santa Clara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ukrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Rui Costa. Między 80. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Vitorii: Pepelu, Óscar Estupiñán, Marcus Edwards, André André, na ich miejsce weszli: Mikel Ndubusi, Noah Holm, Rúben Lameiras, Nicolas Janvier. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mansura, Rafaela Ramosa zajęli: Nené, Pierre Sagna.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Mikelowi Ndubusiemu z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mikel Villanueva Álvarez
80′ José Luis García Vayá
Joeliton Lima Santos84′
Falaye Sacko
Hidemasa Morita
87′ André Filipe Brás André
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos
Gideon Mensah
Anderson de Carvalho Santos13′ 46′
86′ Marcus Edwards
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
81′ Óscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Rui Pedro Silva Costa73′
 17′ 67′ Diogo Filipe Costa Rocha
João Paulo Lázaro Lucas
87′ Nicolas Janvier
Pierre Emmanuel Sagna84′
80′ 90′ Mikel Ndubusi Agu
Rui Filipe da Cunha Correia84′
67′ Domingos André Ribeiro Almeida
João José Pereira da Costa46′
86′ Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos73′
Bruno Duarte da Silva
Jean Patric Lima dos Reis
81′ Noah Emmanuel Jean Holm
Andre Filipe Ukra73′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.