Vitoria Guimaraes SC - CD Nacional Funchal 3-1 (1-1). Liga portugalska - 12. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 12. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 21 stycznia, zespół Vitorii zwyciężył z Nacionalem Funchal 3-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães.

12. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-01-21 21:15 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: Gustavo Fernandes Correia
K. Gorré 16'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 meczów jedenastka Nacionalu Funchal wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Nacionalu Funchal otworzyli wynik. W 16. minucie bramkę zdobył Kenji Gorré. Asystę zanotował Larry Azouni.

W 19. minucie kartkę obejrzał Larry Azouni z jedenastki gości.

Niedługo później Ricardo Quaresma wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitorii , strzelając gola w 22. minucie meczu. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Vitoria: Gideonowi Mensahowi w 33. i Jorge Fernandesowi w 41. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitorii w 51. minucie spotkania, gdy Oscar Estupiñán strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Kenjemu Gorrému, piłkarzowi gości.

W 61. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Nacionalu Funchal Lucas Kal. W 65. minucie za Marcusa Edwardsa wszedł Rochinha.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany André André, zawodnik Vitorii. W 69. minucie w zespole Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Witi wszedł za Larry'ego Azouniego. Kibice Nacionalu Funchal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bryana Rócheza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kenji Gorré.

W tej samej minucie w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Vincent Koziello wszedł za João Vigária. Chwilę później trener Vitorii postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Gideona Mensaha. Na boisko wszedł Zié Ouattara, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Vitorii: André Almeida, André André, Oscar Estupiñán, na ich miejsce weszli: Miguel Luís, Alhassan Wakaso, Bruno Duarte. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce José Riascosa, Nuna Borgesa zajęli: Vincent Thill, Rúben Micael.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Kalindi Alves de Souza
41′ Jorge Filipe Oliveira Fernandes
Pedro Henrique de Oliveira Correia
Khalid Abdul Mumin Suleman
Lucas Kal Schenfeld Prigioli 61′ (samob.)
33′ 71′ Gideon Mensah
João Miguel Ribeiro Vigário69′
71′ Domingos André Ribeiro Almeida
João Pedro Gomes Camacho
67′ 83′ André Filipe Brás André
Francisco Augusto Neto Ramos
José Luis García Vayá
Larry Azouni19′ 69′
 22′ Ricardo Andrade Quaresma Bernardo
Kenji Gorré  16′ 58′ 69′
 51′ 84′ Oscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Nuno Miguel Oliveira Borges83′
65′ Marcus Edwards
José Brayan Riascos Valencia82′
Matouš Trmal
Riccardo Piscitelli
71′ Zié Mohamed Ouattara
Vincent Edouard André Koziello69′
71′ Miguel Mariz Luís
Micael Ruben83′
83′ Alhassan Wakaso
Vincent Thill82′
65′ Diogo Filipe Costa Rocha
Witiness Chimoio Joao Quembo69′
84′ Bruno Duarte da Silva
Bryan Giovanni Róchez Mejia69′

Zespół Vitorii zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Vitorii, a w drugiej jedną. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.