Vitoria Guimaraes SC - Boavista FC 2-1 (1-1). Liga portugalska - 21. kolejka Primeira Liga

W pojedynku 21. kolejki portugalskiej Primeira Liga, który rozegrany został 26 lutego, zespół Vitorii zwyciężył z Boavistą 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães.

21. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2021-02-26 21:30 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Ricardo Mangas 17'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań drużyna Boavistej wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Boavistej w 17. minucie spotkania, gdy Ricardo Mangas strzelił pierwszego gola.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Rochinha. W zdobyciu bramki pomógł Oscar Estupiñán.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką André Andrégo z Vitorii, a w 62. minucie Ricarda Mangasa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vitorii w 63. minucie spotkania, gdy André André strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Chwilę później trener Boavistej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Show, a murawę opuścił Gustavo. W tej samej minucie za Nuna Santosa wszedł Yanis Hamache. W 73. minucie w drużynie Boavistej doszło do zmiany. Yusupha Njie wszedł za Paulinha.

A trener Vitorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rúbena Lameirasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Marcus Edwards. Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Ricardo Luís Chaby Mangas  17′ 62′
 63′ (k.) 58′ 90′ André Filipe Brás André
Javi Garcia
Domingos André Ribeiro Almeida
Paulo Lucas Santos de Paula73′
84′ José Luis García Vayá
Gustavo Affonso Sauerbeck64′
74′ Marcus Edwards
Nuno Miguel Valente Santos64′
90′ Óscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Alberth Josué Elis Martínez
 39′ 83′ Diogo Filipe Costa Rocha
Yanis Hamache64′
90′ Miguel Mariz Luís
Jackson Gabriel Porozo Vernaza
83′ Mikel Ndubusi Agu
Manuel Luís da Silva Cafumana64′
Alhassan Wakaso
Sebastián Pérez Cardona81′ 85′
74′ Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Jorge Renán Benguché Ramírez
Bruno Duarte da Silva
Tiago Fontoura Fonseca Morais
90′ Noah Emmanuel Jean Holm
Yusupha Njie73′

Zawodnicy Vitorii otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.