Vitoria Guimaraes - Grupo Desportivo Estoril Praia 1-0 (1-0). Liga - 2. kolejka

W pojedynku 2. kolejki Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Vitorii Guimaraes wygrała z Estorilem Praia 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Dom Afonso Henriques.

W  pojedynku 2. kolejki  Ligi Portugal Bwin, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Vitorii Guimaraes wygrała  z Estorilem Praia  1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Dom Afonso Henriques.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów zespół Estorilu Praia wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie żółtą kartkę dostał Joaozinho, piłkarz Estorilu Praia.

Jedyną bramkę meczu zdobył Andre Silva dla drużyny Vitorii Guimaraes. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Andre Almeida.

Między 34. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Vitorii Guimaraes oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vitorii Guimaraes.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Goncalo Esteves, osłabiając drużynę Estorilu Praia. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 43. minucie. W 67. minucie w zespole Estorilu Praia doszło do zmiany. Gilson Tavares wszedł za Joao Carlosa.

W tej samej minucie Mor Ndiaye zastąpił Jamesa Silikiego. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Andre Almeidzie z drużyny Vitorii Guimaraes. Trener Estorilu Praia postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Arthura Gomesa i na pole gry wprowadził napastnika Tiaga Arauja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 87. minucie żółtą kartkę otrzymał James Siliki z Estorilu Praia. W 89. minucie Ibrahima Bamba został zmieniony przez Daniego Silvę, co miało wzmocnić zespół Vitorii Guimaraes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Geraldesa na Eliasa Achouriego. W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Estorilu Praia w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Drużyna Vitorii Guimaraes w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Estorilu Praia w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.