Varzim SC - UD Vilafranquense 1-1 (1-0). Liga portugalska - 14. kolejka Segunda Liga

W meczu 14. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 3 stycznia, zespół Varzimu zremisował z UD Vilafranquense 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie.

14. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-03 18:00 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
Varzim SC
UD Vilafranquense
1
1
C. Irobiso 12'
André Claro 61'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Varzimu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Varzimu otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Christian Irobiso.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom UD Vilafranquense: Timbó w 32. i Diogowi Izacie w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Varzimu.

Na drugą połowę jedenastka UD Vilafranquense wyszła w zmienionym składzie, za Dioga Izatę, Timbó weszli Stéphane Sparagna, Carlos Fortes. W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stéphane'a Sparagnę z UD Vilafranquense, a w 56. minucie Sodiqa Olamilekana z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się André Claro.

W 71. minucie Lessinho zastąpił Nuna Valentego. W 75. minucie w zespole UD Vilafranquense doszło do zmiany. Filipe Oliveira wszedł za Rúbena Gonçalvesa. Trener UD Vilafranquense postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika André Diasa i na pole gry wprowadził napastnika Vitinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Tiago Cerveira został zmieniony przez Yusufa Tunça, a za Azoughę Tembeng wszedł na boisko Rui Coentrão, co miało wzmocnić zespół Varzimu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André Claro na Leandra Antunesa. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jeffersona z UD Vilafranquense, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku André Micala z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Tiago Filipe Fernandes Martins
90′ . Andre Micael
Diogo Alexis Rodrigues Coelho
83′ Azougha Tembeng Abenego
Kady Iuri Borges Malinowski
71′ Welesson Barreto Borges
Leonardo Cordeiro de Lima Silva
 12′ Christian Okechukwu Irobiso
Jefferson de Jesus Santos84′
George Nana Kwame Ofosu
André Dias83′
56′ Sodiq Olamilekan Fatai
Rúben Filipe dos Santos Vieira de Sousa Gonçalves75′
83′ Tiago Ramos Cerveira
André Filipe Claro de Jesus  61′ 89′
Ismael Costa Lekbab
Bruno Ferreira Ventura de Lins
Nélson José Figueiredo Agra
Stéphane Sparagna46′ 48′
71′ Nuno Daniel Costeira Valente
Filipe Santos Oliveira75′
Ibrahima Kalil Guirassy
Eric Veiga
Paulo Daniel Valente Moreira
Leandro Miguel Curto Antunes89′
83′ Rui Abel Maia Coentrão
Victor Guilherme dos Santos Carvalho83′
83′ Yusuf Mert Tunç
Carlos Manuel dos Santos Fortes46′

José Carlos Moreira Varela

Rodrigo Rodrigues Silva

Przewaga drużyny UD Vilafranquense w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Varzimu, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Drużyna Varzimu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.