Varzim SC - SL Benfica II 2-1 (2-1). Liga portugalska - 27. kolejka Segunda Liga

2 kwietnia na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie odbył się pojedynek 27. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Varzimu i Benficy II. Mecz zakończył się zwycięstwem Varzimu 2-1.

Gonçalo Ramos 18'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań jedenastka Varzimu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benficy II w 18. minucie spotkania, gdy Gonçalo Ramos strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 20. minucie Okechukwu Irobiso wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Benfica II: João Ferreirze w 22. i Mile'owi Svilarowi w 28. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varzimu w 29. minucie spotkania, gdy André Vieira strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Morata z Benficy II, a w 42. minucie Ahmeda Isaiaha z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie kartkę otrzymał André Leão z drużyny gospodarzy. W 60. minucie za Ahmeda Isaiaha wszedł Azougha Tembeng.

A trener Benficy II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Pedro. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Úmaro Embaló. Po chwili trener Varzimu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Nuno Valente, a murawę opuścił André Vieira. Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Benficy II: Sandro Cruz, Diogo Mendes, Henrique Araújo, João Ferreira, na ich miejsce weszli: Jair Tavares, Martim Neto, Luis Lopes, Fábio Baptista. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Okechukwu Irobiso, Agdona zajęli: Patrick, George Kwame.

W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Fábiowi Baptiście, zawodnikowi Benficy II. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sandro Plínio Rosa Cruz77′
42′ 60′ Ahmed Isaiah
Diogo Alexandre Almeida Mendes78′
55′ André Filipe Ribeiro Leão
Tiago Filipe Alves Araújo
 29′ (k.) 66′ André Filipe Silva Rocha Vieira
David José Gomes Oliveira Tavares
 20′ 67′ Okechukwu Christian Irobiso
Úmaro Embaló65′
Sodiq Olamilekan Fatai
Henrique Pereira Araújo87′
84′ Agdon Santos Menezes
Fábio Pereira Baptista87′ 90′
66′ Nuno Daniel Costeira Valente
Martim Carvalho Neto78′
60′ Azougha Tembeng Abenego
Henrique Jocú
67′ Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
Tomás Alexandre Rente Azevedo
84′ George Nana Kwame Ofosu
Luis Henrique Barros Lopes87′
Rui Abel Maia Coentrão
Samuel Lopes Robalo Pedro65′
Yusuf Mert Tunç
Jair Veiga Vieira Tavares77′

Przewaga jedenastki Benficy II w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Benficy II. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Benficy II w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.