Varzim SC - SC Covilha 1-2 (0-2). Liga portugalska - 21. kolejka Segunda Liga

22 lutego na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie odbył się mecz 21. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Varzimu i Covilha. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Covilha 2-1.

21. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-22 19:00 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Arbiter: Cláudio Filipe Ruivo Pereira
L. Enoh 15'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół Covilha wygrał siedem razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lessinha z Varzimu, a w ósmej minucie Filipe Cardosa z drużyny przeciwnej.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Gilberto Silva wywołał eksplozję radości wśród kibiców Covilha, zdobywając bramkę w 13. minucie spotkania. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół Varzimu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Lewis Mbah. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Między 19. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Varzimu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł André Vieira, a murawę opuścił Lessinho.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Luis Pedro.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Varzim: André Micalowi w 50. i Sodiqowi Olamilekanowi w 61. minucie. Kibice Covilha nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mohameda Ndao. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Gleison. W 79. minucie za Ruiego Moreirę wszedł Christian Irobiso.

Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Varzimu: Agdon, Tiago Almeida, na ich miejsce weszli: Nuno Valente, George Kwame. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bernarda Martinsa, Lewisa Mbaha zajęli: Joel, Areias. Zespołowi Varzimu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Covilha.

Leonardo Navacchio
50′ . Andre Micael
André Filipe Lopes Almeida
 46′ Luis Pedro Gomes Martins
Tiago André Lopes Moreira
87′ Tiago Miguel Monteiro de Almeida
Jaime Daniel Melão Simões
79′ Rui Filipe Araújo Moreira
Jean Felipe Nogueira da Silva
19′ André Filipe Ribeiro Leão
David Moisés Sousa Santos
6′ 46′ Welesson Barreto Borges
Filipe Couto Cardoso8′
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
Gilberto Manuel Pereira da Silva  13′ 33′
61′ Sodiq Olamilekan Fatai
Bernardo Sousa Pereira Brites Martins82′
Tiago Ramos Cerveira
Gleison Wilson Da Silva Moreira68′
30′ 79′ Agdon Santos Menezes
Felipe Francisco Macedo
79′ Nuno Daniel Costeira Valente
Mohamed Lamine Ndao68′
Boubakary Diarra
João Pedro Pinto Cardoso
46′ André Filipe Silva Rocha Vieira
Deivison William Borges
Azougha Tembeng Abenego
Wendel da Silva Costa Wendel
79′ Christian Okechukwu Irobiso
Leonardo Ferreira Cá
87′ George Nana Kwame Ofosu
Rui Manuel Linhares Areias87′

Przewaga zespołu Varzimu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Covilha przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Covilha w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.