Varzim SC - GD Chaves 1-3 (1-3). Liga portugalska - 19. kolejka Segunda Liga

W meczu 19. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 6 lutego, zespół Varzimu przegrał z Chavesem 1-3 (1-3). Pojedynek odbył się na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie.

19. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-02-06 16:00 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Arbiter: Miguel Bertolo Nogueira
Niltinho 26'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań drużyna Chavesu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Roberto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chavesu, strzelając gola w 17. minucie spotkania. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 19. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ahmed Isaiah osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chavesu w 24. minucie spotkania, gdy Jonathan Rubio strzelił drugiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 26. minucie spotkania, gdy Niltinho zdobył trzecią bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Chaves: Wellingtonowi Carvalhowi w 32. i Vascowi Fernandesowi w 37. minucie.

Zawodnicy Varzimu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtą kartką Luísa Silvę, piłkarza Chavesu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Drugą połowę drużyna Varzimu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lessinha wszedł Sodiq Olamilekan. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Luisowi Pedrowi z Varzimu. Była to 58. minuta pojedynku.

Trener Varzimu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Agdona. Na boisko wszedł George Kwame, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 65. minucie Jonathan Rubio został zmieniony przez Zé Tiago. W 74. minucie Roberto został zmieniony przez João Bachiego, a za Niltinha wszedł na boisko William, co miało wzmocnić zespół Chavesu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka na Christiana Irobisę oraz Ruiego Moreirę na Azoughę Tembeng.

Po chwili trener Chavesu postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Wellingtona Carvalha wszedł Rafael Viegas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

Luís Carlos Rocha Rodrigues
58′ Luis Pedro Gomes Martins
Vasco Herculano Salgado Cunha Mango Fernandes37′
Tiago Miguel Monteiro de Almeida
João Carlos Silva Reis
79′ Rui Filipe Araújo Moreira
Luís Manuel da Costa Silva45′
19′ Ahmed Isaiah
Nuno Miguel Prata Coelho
André Filipe Ribeiro Leão
Jonathan Josué Rubio Toro  24′ 65′
46′ Welesson Barreto Borges
João Pedro Araújo Correia
 40′ 79′ Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo  17′ 74′
Tiago Ramos Cerveira
Wellington Nascimento Carvalho32′ 84′
63′ Agdon Santos Menezes
Bernardo Oliveira Dias
79′ Azougha Tembeng Abenego
William Alves de Oliveira74′
79′ Christian Okechukwu Irobiso
João Pedro Fortes Bachiessa74′
63′ George Nana Kwame Ofosu
Hélder Tiago Pinto Moura Guedes
46′ Sodiq Olamilekan Fatai
Nicolas Reis Bernardo

Drużyna Chavesu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom Varzimu, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.