Varzim SC - Casa Pia AC 0-1 (0-1). Liga portugalska - 16. kolejka Segunda Liga

W meczu 16. kolejki portugalskiej Segunda Liga, który rozegrany został 17 stycznia, drużyna Varzimu przegrała z Casą Pia AC 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie.

16. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-17 18:00 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Arbiter: Marcos Roberto Viegas Brazão
Varzim SC
Casa Pia AC
0
1
S. Godwin 30'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie kartkę dostał Lessinho z drużyny gospodarzy.

Jedynego gola meczu strzelił Saviour Godwin dla jedenastki Casy Pia AC. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany Azougha Tembeng, piłkarz gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Casy Pia AC.

W 62. minucie kartkę dostał Sodiq Olamilekan, zawodnik Varzimu. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Christian wszedł za Diego Luiza.

W 68. minucie Lessinho został zmieniony przez Nuna Valentego. A trener Casy Pia AC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Platiny'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Abdul Abubakari. W 78. minucie sędzia pokazał kartkę Zachowi Muscatowi z Casy Pia AC.

Trener Varzimu postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Ruiego Moreirę i na pole gry wprowadził napastnika Stanleya Ejike'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W samej końcówce spotkania w drużynie Casy Pia AC doszło do zmiany. Sávio Roberto wszedł za Savioura Godwina. W drugiej połowie nie padły bramki.

Marvin Martins Santos Da Graca
86′ Rui Filipe Araújo Moreira
Derick Theodoro Santos Poloni
45′ 77′ Azougha Tembeng Abenego
Victor Emanuel Araújo Ferreira
26′ 68′ Welesson Barreto Borges
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Christian Okechukwu Irobiso
Nermin Zolotić
86′ George Nana Kwame Ofosu
Abdul Malik Abubakari70′
62′ Sodiq Olamilekan Fatai
Bruno Miguel de Sousa Silva
68′ Nuno Daniel Costeira Valente
Christian da Silva Fiel66′
Boubakary Diarra
Sávio Roberto Juliao Figueiredo89′
Ibrahima Kalil Guirassy
Romeu Oliveira Ribeiro
77′ André Filipe Silva Rocha Vieira
Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues70′
86′ Stanley Ejike Awurum
Donald Dering Djoussé
86′ Rui Abel Maia Coentrão
Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas
Yusuf Mert Tunç
Samuel Silvera

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Casy Pia AC pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Casy Pia AC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.