UD Vilafranquense - Leixoes SC 1-3 (0-1). Liga portugalska - 9. kolejka Segunda Liga

W spotkaniu 9. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 22 października, zespół UD Vilafranquense przegrał z Leixoes 1-3 (0-1). Mecz na Estádio Municipal de Rio Maior w Rio Maior obejrzało 144 widzów.

9. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-10-22 19:00 | Stadion: Estádio Municipal de Rio Maior | Widzów: 144 | Arbiter: Marcos Roberto Viegas Brazão
Jefferson Encada 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Leixoes wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Leixoes nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie bramkę zdobył Adewale Sapara.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mouhameda Belkheira z UD Vilafranquense, a w 42. minucie Wendla z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Leixoes.

Drugą połowę zespół UD Vilafranquense rozpoczął w zmienionym składzie, za Mouhameda Belkheira, Nuna Rodriguesa weszli Filipe Melo, Wagner.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Nenê.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką João Amorima z Leixoes, a w 57. minucie Gabriela Pereirę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leixoes w 58. minucie spotkania, gdy Wendel zdobył drugą bramkę. W następstwie utraty bramki trener UD Vilafranquense postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił obrońcę Gabriela Pereirę i na pole gry wprowadził napastnika Ballę Sangarégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 65. minucie arbiter ukarał kartką Adewale'a Saparę, piłkarza gości. W 68. minucie Kiki Silva zastąpił Jeffersona Encadę. W tej samej minucie w jedenastce Leixoes doszło do zmiany. Thalis wszedł za Adewale'a Saparę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Leixoes, strzelając kolejnego gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Jefferson Encada.

Od 74 minuty boisko opuścili piłkarze Leixoes: Wendel, Hélder Morim, João Amorim, na ich miejsce weszli: Luan, Mory Bamba, Diogo Leitão. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wagnera, Ençy Fati zajęli: André Dias, Umaro Baldé. W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Marcosowi Valente'owi z UD Vilafranquense. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Quentin Beunardeau
89′ Marcos André Costa Valente
Joao Amorim55′ 90′
Jules Mendy
Nemanja Ćalasan
57′ 64′ Gabriel Pereira Magalhães dos Santos
Christophe Lucio Nduwarugira
46′ Nuno Miguel Santos Rodrigues
Ben Hassan Traoré
31′ 46′ Mouhamed Menaour Belkheir
Wendel da Silva Costa Wendel  58′ 42′ 85′
 51′ Ânderson Miguel da Silva
Adewale Oluwafemi Sapara  20′ 65′ 68′
88′ Ença Fati
Thalis Henrique Cantanhede68′
46′ Filipe Joaquim Melo Silva
Diogo Horta Leitão90′
88′ Umaro Baldé
Mory Bamba90′
74′ André Dias
Luan Pereira dos Santos85′
64′ Balla Sangaré
Jefferson Anilson Silva Encada68′  72′
46′ 74′ . Wagner
Yuri Jonathan Vitor Coelho

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom UD Vilafranquense, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.