UD Vilafranquense - FC Vizela 1-1 (0-0). Liga portugalska - 17. kolejka Segunda Liga

26 stycznia na Estádio Municipal de Rio Maior w Rio Maior odbył się mecz 17. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami UD Vilafranquense i FC Vizela. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

17. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-01-26 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Rio Maior | Arbiter: Ricardo Baixinho
UD Vilafranquense
FC Vizela
1
1
Nuno Rodrigues 88'
F. Cann 67'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom UD Vilafranquense: Jeffersonowi w 13. i Marcowi Grilowi w 30. minucie.

Niestety w 35. minucie meczu Maringá bramkarz UD Vilafranquense z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Tiaga Martinsa - rezerwowego bramkarza drużyny. W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał żółtą kartkę Diogowi Izacie z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Diogo Izata z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w piątej minucie doliczonego czasu. Trener FC Vizela postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę João Pedra i na pole gry wprowadził napastnika Francisa Canna, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 66. minucie André Claro został zmieniony przez Alana Bidi-Lecadouqa. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze UD Vilafranquense: Léo Cordeiro, Evandro Brandão, a na ich miejsce weszli Marco Grilo, Carlos Fortes.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Vizela w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Francis Cann.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 88. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nuno Rodrigues.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Pedro José Moreira Silva
45′ 60′ Diogo Marques Izata Pereira
Mohamed Aidara
30′ 66′ Marco António Pereira Grilo
Fábio Samuel Amorim Silva
13′ Jefferson de Jesus Santos
Marcos Paulo Gelmini Gomes87′
71′ Rúben Filipe dos Santos Vieira de Sousa Gonçalves
André Tiago Carneiro Soares71′
 88′ Nuno Miguel Santos Rodrigues
Cassiano Dias Moreira
66′ André Filipe Claro de Jesus
Octávio Alexandre Leal Barros
66′ Carlos Manuel dos Santos Fortes
Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso87′
35′ Tiago Filipe Fernandes Martins
Ivo Filipe Claudino da Palma Gonçalves
66′ Alan Régis Bidi-Lecadouq
Manuel Mama Samba Baldé
66′ Leonardo Cordeiro de Lima Silva
David José Fernandes Martins
Eric Veiga
Leonel Mosevich
66′ Evandro Elmer Carvalho Brandão
João Pedro Fernandes Pais
71′ Leandro Miguel Curto Antunes
Marcelo Machado Vilela87′
Victor Guilherme dos Santos Carvalho
Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte71′

Francis Cann62′  67′

Fernando David Cardozo Paniagua87′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom UD Vilafranquense pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna FC Vizela w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.