UD Vilafranquense - CD Feirense 1-1 (1-1). Liga portugalska - 13. kolejka Segunda Liga

W starciu 13. kolejki portugalskiej Segunda Liga, które rozegrane zostało 4 grudnia, drużyna UD Vilafranquense zremisowała z Feirense 1-1 (1-1). Mecz na Estádio Municipal de Rio Maior w Rio Maior obejrzało 132 widzów.

13. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-12-04 12:00 | Stadion: Estádio Municipal de Rio Maior | Widzów: 132 | Arbiter: Miguel Bertolo Nogueira
UD Vilafranquense
CD Feirense
1
1
Wagner 44'
Ícaro 21'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Feirense wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Feirense otworzyli wynik. W 21. minucie Ícaro dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gabrielowi Pereirze z jedenastki gospodarzy. Była to 24. minuta spotkania.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 44. minucie wynik ustalił Wagner.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół UD Vilafranquense wyszedł w zmienionym składzie, za Nenê'a wszedł Mouhamed Belkheir. W 50. minucie Ícaro został zmieniony przez João Pinta.

Między 54. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 62. minucie Samuel Teles został zmieniony przez Latyra Falla, a za Kerwina Calderóna wszedł na boisko Jardel, co miało wzmocnić jedenastkę Feirense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wagnera na Nathana Bizeta oraz Ençę Fati na Idrissę Dioh. Trener Feirense postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Fábia Espinha i na pole gry wprowadził napastnika Jorge Luiza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w drużynie Feirense za Stivana Petkova wszedł André Rodrigues, a w jedenastce UD Vilafranquense Filipe Melo zmienił Bernarda Martinsa. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany João Jaquité, piłkarz gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Claudio Moreira da Silva
24′ Gabriel Pereira Magalhães dos Santos
Ícaro do Carmo Silva  21′ 50′
54′ Mickaël Pereira Moura
João Fernandes Oliveira
Eric Veiga
Sidney Alexssander Pena De Lima
90′ João Lamine Jaquité
Fábio Ricardo Gomes Fonseca65′ 80′
80′ Filipe Joaquim Melo Silva
Samuel Teles Pereira Nunes Silva60′ 62′
46′ Ânderson Miguel da Silva
Washington Santana da Silva
71′ Ença Fati
Kerwin Calderón Vargas62′
 44′ 65′ . Wagner
João Reis Pinto50′
71′ Idrissa Dioh
Latyr Fall62′
80′ Bernardo Sousa Pereira Brites Martins
André Filipe Lopes Teixeira Rodrigues80′
Umaro Baldé
Manuel Jorge Silva
46′ Mouhamed Menaour Belkheir
Jorge Luiz Barbosa Teixeira80′
65′ Nathan Bizet
Tiago Daniel Rodrigues Dias
Balla Sangaré
Esmiraldo Sá da Silva62′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom UD Vilafranquense, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna UD Vilafranquense w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.