UD Oliveirense - SL Benfica II 0-2 (0-1). Liga portugalska - 31. kolejka Segunda Liga

2 maja na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis odbyło się spotkanie 31. kolejki portugalskiej Segunda Liga pomiędzy drużynami Oliveirense i Benficy II. Mecz zakończył się zwycięstwem Benficy II 2-0.

31. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2021-05-02 12:15 | Stadion: Estádio Carlos Osório | Arbiter: Iancu Ioan Vasilica
UD Oliveirense
SL Benfica II
0
2
Henrique Araújo 38',68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Benficy II wygrała aż 12 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benficy II w 38. minucie spotkania, gdy Henrique Araújo strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Branimir Kalaica z Benficy II. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benficy II.

Trener Oliveirense postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Sele'a Davou i na pole gry wprowadził napastnika Dionathę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Luisinho został zastąpiony przez Michela.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 61. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Henrique Araújowi i Pedro Kadriemu.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Benficy II, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił ponownie na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Henrique Araújo.

W 69. minucie w drużynie Benficy II doszło do zmiany. Diogo Mendes wszedł za Rafaela Britę. W tej samej minucie trener Benficy II postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Samuel Pedro, a murawę opuścił Jair Tavares. Między 75. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Oliveirense: Léo Bahia, Pedro Kadri, Miguel Lima, na ich miejsce weszli: António Gomes, Raniel, Wilson Kenidy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Henrique Araúja, Tiaga Gouvei zajęli: Kevin Csoboth, Luis Lopes.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Stevenowi Pereirze z zespołu gospodarzy. W 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Steven Pereira z zespołu Oliveirense i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 81. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Benficy II doszło do zmiany. Cher Ndour wszedł za Gonçala Ramosa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Mile Svilar
75′ Leonardo Alves Sao Pedro de Jesus
Branimir Kalaica42′
Filipe da Silva Alves
Tomás Lemos Araújo
81′ 89′ Steven Fernandes Pereira
Godfried Ayesu Owusu Frimpong
Leandro Xavier Marques Silva
Fábio Pereira Baptista
61′ 75′ Pedro Henrique Vittori El Kadri
David José Gomes Oliveira Tavares
Thalis Henrique Cantanhede
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito69′
60′ Sele Davou
Tiago Maria Antunes Gouveia79′
60′ Luis Carlos dos Santos Amorim
Henrique Pereira Araújo  38′, 68′ 61′ 79′
75′ João Miguel Fernandes de Lima
Gonçalo Matias Ramos90′
Pedro Gomes Bortoluzo
Jair Veiga Vieira Tavares69′
Duarte Filipe Marques Carvalho
Fábio Miguel Silva Duarte
75′ Mateus Raniel Esteves Maroti de Moraes
Gonçalo João Fernandes Loureiro
Pedro Miguel Ruas Machado
Rafael Vela Rodrigues
60′ Michel Barbosa de Lima
Diogo Alexandre Almeida Mendes69′
António Manuel da Silva Oliveira
Martim Carvalho Neto
75′ Wilson Kenidy Correia Silva
Cher Ndour90′
60′ Dionathã da Silva
Luis Henrique Barros Lopes79′
Randy Emeka Obi
Kevin Csoboth79′
75′ António Pedro Pina Gomes
Samuel Lopes Robalo Pedro69′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.